Уряд має гарантувати безоплатну медицину, а не створювати умови для впровадження платної

Керівництво МОЗ підготувало пакет законопроектів про медичну реформу. Один із законопроектів вже ухвалений ВРУ, інші можуть бути розглянути та ухвалені у травні цього року. Очільники МОЗ практично не приховують, що пакет медичних реформ фактично спрямований на знищення державної системи медичної допомоги на користь розвитку приватної медицини.

Медична реформа від Супрун – це відхід від безоплатної державної медичної допомоги, гарантованої Конституцією, та перехід до платної медицини. Так звана автономізація медзакладів – у перекладі зрозумілою мовою – це легалізація платної медицини в лікарнях усіх видів власності, в тому числі і державних.

Участь держави після реформи – часткове покриття витрат на лікування пацієнта в лікарні будь-якого типу власності. Решту сплачує пацієнт зі своєї кишені після сплати податків.

Таким чином, держава, у разі вибору пацієнтом приватної лікарні, буде фінансувати ці медичні установи, замість того, щоб оновлювати застаріле медичне обладнання в державних медзакладах та підвищувати зарплатню лікарям.

«Наш край» закликає уряд не порушувати Конституцію України та підтвердити право громадян на безоплатну медичну допомогу, гарантовану Основним Законом країни.

Партія вимагає від уряду розробки державної програми модернізації системи державної медичної допомоги, яка передбачає системне та всеохоплююче оновлення обладнання та покращення якості надання допомоги в закладах охорони здоров’я країни.

Теги: ВРУ, МОЗ,