Уряд хоче монетизацією скоротити кількість отримувачів субсидій

Міністр соціальної політики Андрій Рева 15 квітня заявив, що очікує до початку 2018 року скорочення кількості домогосподарств, які отримують субсидії, на третину. За умови, що об’єктивних причин для такого різкого скорочення немає: за наявними нормативними документами, підвищення зарплат буде враховано під час призначення субсидій у 2018 року, здебільшого – у другі половині року.

Заява Реви свідчить про плани Кабміну змінити умови надання субсидій та скоротити кількість отримувачів їх до кінця цього року. Влада хоче заощадити бюджетні кошти на тих, хто найбільше потребує уваги держави.

Разом з тим, уряд фактично позбавив українців можливості заощаджувати на субсидіях. Віце-прем’єр Павло Розенко ще минулого року обіцяв запровадити систему економії на субсидіях та монетизації споживачам заощаджених сум на споживанні комунальних послуг. Сьогодні він вже відмовляється від своїх слів, проте лобіює схему з фінансування наданих послуг ЖКГ, яку називає “монетизацією субсидій для надавачів послуг”.

Партія «Наш край» вимагає від уряду не позбавляти людей права на отримання субсидій.

Кабмін має навести лад в системі ЖКГ, але не за рахунок споживачів. Українці мають отримати прозору систему, коли буде зрозуміло куди йдуть кошти, які вони платять за комуналку.

Теги: , субсидії