Партія «Наш край» контролює реалізацію програми «Доступні ліки»

1 квітня в Україні стартувала розроблена МОЗ програма «Доступні ліки», що передбачає відшкодування вартості медпрепаратів пацієнтам трьох типів захворювань під час лікування (діабет ІІ типу, бронхіальна астма, серцево-судинні захворювання). Участь аптек в програмі відбувається на добровільних засадах.

Урядовці вже встигли заявити про начебто «успішний» старт програми. В якості досягнення була презентована карта, що містить адреси понад 2700 аптек по всій країні, які приєдналися до програми «Доступні ліки».

Але з початку роботи програми на “гарячу лінію” партії та до партійних приймалень надходять численні скарги від громадян про складнощі в отриманні рецептів від лікарів та безкоштовних ліків в аптеках.

По регіонах у лікарів та аптекарів досі немає чіткого розуміння механізмів реімбурсації (повернення грошей за ліки). Питання ускладнюється на технічному рівні – потрібен час на складання та підписання договорів між медзакладами і аптеками, уточнення переліку ліків та надходження коштів на ліки.

Інше проблемне питання – поширеність програми «Доступні ліки». Як правило ця програма охоплює великі обласні міста – райони та невеликі містечка помітно відстають від великих міст.

Провальна роз’яснювальна робота МОЗ людям призвела до непорозуміння між пацієнтами, лікарями та аптекарями, як наслідок – недовіра населення та розчарування. Навіть така важлива дрібничка – як наліпка для маркування ліків, за словами в.о. міністра МОЗ Уляни Супрун, була розіслана у регіони лише 18 квітня, хоча програма офіційно стартувала 1 квітня.

«Наш край» спільно з небайдужими громадянами бере під свій контроль реалізацію програми по всій території України.

Якщо ви належите до трьох вказаних категорій (хворі на діабет ІІ типу, бронхіальну астму чи серцево-судинні захворювання) та лікар відмовляє вам в рецепті або не можете отримати ліки в аптеці, що бере участь у програмі «Доступні ліки», звертайтесь на нашу «Гарячу лінію» за телефоном 0 800 21 800 4. На підставі отриманих звернень партія звертатиметься до уряду та посадовців з вимогою виконувати програму “Доступні ліки” та контролюватиме, щоб усі недоліки реалізації програми були усунені.

Разом ми змусимо владу забезпечити тих, хто потребує, необхідними ліками.

 

Теги: доступні ліки, МОЗ,