«Наш край» виступає за прийняття сучасного, справедливого та збалансованого Трудового кодексу

Україна сьогодні ще й досі живе за Кодексом законів про працю 1971 року.

Уже всі сусідні з Україною держави модернізували своє трудове законодавство. А наша держава живе за кодексом минулого сторіччя.

Старий трудовий кодекс у нових реаліях — це мізерні офіційні зарплати, “конверти”, лікарняні без належних соцвиплат, необґрунтовані звільнення, понаднормова робота.

Українським політкам бракувало політичної волі ухвалити новий Трудовий кодекс. Єдине, що вони могли — це рекламувати себе як реформаторів трудового законодавства, але так і не спромоглися прийняти Кодекс.

На сьогодні ми маємо немотивованого робітника, який не зацікавлений краще і більше працювати, та роботодавця, який безкарно експлуатує робітника чи звільняє його на свій розсуд.

Українці й сьогодні не мають і половини тих прав, якими володіють громадяни інших, більш розвинених країн. А у разі ухвалення наявного проекту Трудового кодексу українські трудівники стануть кріпаками.

Партія “Наш край” виступає за прийняття сучасного, справедливого та збалансованого Трудового кодексу.

Нинішній проект Трудового кодексу надає широку одноосібну владу роботодавцям ухвалювати нормативні акти у сфері праці, що суперечить Конституції України та чинному законодавству.

Партія вважає, що низка положень, що пропонуються, є неприпустимими та не можуть бути ухваленими. Ми вимагаємо вилучити із проекту Трудового кодексу:

Порушення права громадян на приватне життя. Згідно зі статтею 29 проекту, роботодавець має право здійснювати контроль за виконанням працівниками

трудових обов’язків, у тому числі із використанням технічних засобів. Йдеться про будь-які засоби контролю над людиною.

Несправедливі підстави для звільнення з роботи. Наприклад, відповідно до п.2 ч.2 статті 92 проекту, працівник може бути звільнений за розголошення комерційної таємниці. Але при цьому поняття «комерційна таємниця» у законопроекті відсутнє.

Надання роботодавцю права переводити працівників до іншого роботодавця. Скасування заборони на залучення жінок з дітьми у віці до 3-х років до роботи у нічний час.

Несправедливу експлуатацію працівників: згідно із ч.2 статті 150 проекту, залучення до надурочних робіт не потребує згоди профспілки.

Зменшення прав профспілок. Наприклад, згідно ч.4 статті 161 проекту при залученні працівника до роботи у вихідні, дні державних та релігійних свят погодження профспілки не потрібне.

Теги: , політика,