«Наш край» вітає всіх Микол, Миколайовичів та Миколаївних з Днем Ангела. Історія свята та традиції святкування

У День святого Миколая навіть дорослі починають вірити в чудеса, а малюки з нетерпінням чекають ранку, щоб заглянути під подушку. Сьогодні ж особливий день і для тих людей, які народжені з іменем Микола, і під покровительством Святого Миколи Чудотворця. Ім’я Микола складається з двох давньогрецьких слів «nicos» – «переможець» і «laos» – «народ», тобто його значення можна розшифрувати як «переможець народів». На різних мовах це ім’я звучить по-різному: Нікола, Ніколаус, Ніколас, Міклош, а в Україні  — Микола.

Тож сьогодні вітаємо всіх не тільки зі Святом дива, благодаті, благодійності, добра та милосердя, але й з Днем ангела усіх Микол, а особливо своїх колег по партії: Миколу Петровича Марківа — депутата Веселинівської районної ради, Миколу Олександровича Іванченко — депутата Доманівської селищної ради ОТГ, Миколу Доміновича Мазура — депутата Ольшанської селищної ради ОТГ Миколаївського району, Миколу Васильовича Нестерчука — депутата Новобузької районної ради, Миколу Володимировича Уманського — депутата Новобузької міської ради, Миколу Миколайовича Заболотнього — депутата Новоодеської районної ради, Миколу Миколайовича Кепіна та Миколу Володимировича Кусковського — депутатів Куцурубської сільської ради ОТГ Очаківського району, Миколу Миколайовича Зацерківного — депутата Первомайської районної ради.

А також зі словами привітання звертаємося до всіх Миколайовичів та Миколаївних. Нехай Святий Микола Чудотворець оберігає вас і ваші родини, дарує благополуччя та добробут в дім, міцне здоров’я рідним та близьким, мирне небо над головою та нашою Україною.

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ: ІСТОРІЯ І ТРАДИЦІЇ СВЯТА

День святого Миколая відзначається 19 грудня православними християнами в усьому світі. Як Чудотворець став покровителем дітей і нужденних, звідки з’явився звичай на Миколая класти подарунки під подушку, цікаві традиції та прикмети 19 грудня — в матеріалі Styler.

КИМ БУВ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ: ІСТОРІЯ СВЯТА

Миколай Чудотворець народився 15 березня 270 року. За переказами, він був сином заможних батьків із Патари в Лікії, провінції Малої Азії. За богоугодне життя святий був обраний єпископом в Мірі Лікійській, де і помер 6 грудня 346 року. Найдавніша згадка його імені відноситься до IV-V століть.

До наших днів дійшли розповіді про те, як святий Миколай виступив в ролі захисника трьох несправедливо засуджених до смерті візантійців.

«Чудотворцем» святого почали називати після випадку з бідною дівчиною, яка не могла вийти заміж за коханого через відсутність приданого. Темної ночі Миколай підкинув у її будинок згорток з грошима, а на ранок все містечко знало про чоловіка, що з’єднав серця закоханих.

Довгий час Миколай допомагав нужденним, приносив їм гроші або необхідні речі і ховався при цьому під покровом ночі і темного плаща. Роблячи щасливими інших, він і сам відчував справжнє щастя. Але городяни вистежили свого «янгола». Яке ж було їх здивування, коли вони впізнали в ньому сором’язливого і непримітного місцевого жителя. За добре серце і благі вчинки пізніше він був обраний єпископом, а після смерті зарахований до лику святих.

До речі, в 2009 році в Манчестерському університеті реконструювали обличчя Чудотворця. За словами вчених, Миколай був кремезним чоловіком зростом близько 1,68 м. У нього був високий лоб, виступаючі вилиці і підборіддя, карі очі і смаглява шкіра.

МИКОЛАЙ УГОДНИК — ПОКРОВИТЕЛЬ ДІТЕЙ І НУЖДЕННИХ

Популярний звичай дарувати подарунки дітям на День святого Миколая почався в Х столітті. Перші сувеніри на свято шанування святого отримали учні церковно-приходської школи при кафедральному соборі в Кельні.

Існує пояснення того, чому Миколая називають покровителем дітей. Приблизно в 960 році майбутній єпископ Регінольд написав перший музичний твір про святого Миколая, де запропонував новий варіант перекладу: замість слова «innocentes» (невинні) стосовно до трьох візантійців, несправедливо засуджених до смерті, він вжив «pueri» (діти).

Своїм небесним заступником Миколая також вважають моряки, ув’язнені, пекарі і купці.

ТРАДИЦІЇ В ДЕНЬ МИКОЛАЯ 19 ГРУДНЯ В РІЗНИХ КРАЇНАХ

У кожній європейській країні існують свої традиції і звичаї, пов’язані зі святкуванням цього дня. Наприклад, в Німеччині, а також у Швейцарії та Австрії ввечері напередодні свята діти виставляють взуття за поріг будинку, щоб прийшов вночі Ніколаус залишив їм солодощі і маленькі подарунки.

Дехто вірить, що Ніколаус об’їжджає всі будинки в своїх санях і приходить через камін, щоб заховати привезені подарунки у взуття або шкарпетки.

Святом святого Мікулаша, як в Чехії називають святого Миколая, традиційно відкривається різдвяний сезон. Вважається, що в цей день святий Миколай мандрує вулицями, квартирами і готелями Праги, обдаровуючи слухняних дітей фруктами та солодощами, в той час як хулігани і ледарі знаходять у різдвяних носочках картоплину чи шматок вугілля.

Саме тому в очікуванні свята діти прагнуть не пустувати, і, як правило, без подарунків від Миколая не залишається ніхто. У День святого Миколая не тільки дарують і одержують подарунки, а й намагаються виконувати чиєсь заповітне бажання. Це може бути грошова допомога бідним, іграшки, солодощі та одяг для дітей-сиріт та інша допомога нужденним.

ПРИКМЕТИ НА ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Існує безліч прикмет і народних обрядів, які здавна було прийнято проводити в День Миколая Угодника.

Вважалося, що до свята 19 грудня потрібно встигнути роздати всі борги, щоб майбутній рік приніс в сім’ю добробут.

У День Миколая було прийнято миритися і прощати всі образи. Про це говорить і народна приповідка: «На Миколу клич друга, клич і ворога, обидва будуть друзі».

Вранці на Миколу чоловіки насамперед обходили свій двір, щоб відвести від будинку лихо на весь наступний рік.

На свято Миколи Чудотворця звертають увагу і на погоду. Якщо дерева 19 грудня покриті інеєм, значить влітку буде хороший урожай.

Якщо до Миколаєва дня дороги засипле снігом, зима буде холодною і затяжною.

Теги: ,