Новий Трудовий кодекс не має перетворювати українців на кріпаків, – Сергій Шахов

У разі ухвалення проекту Трудового кодексу у нинішньому вигляді українські працівники стануть залежними. Про це заявив народний депутат від “Нашого краю” Сергій Шахов.

Сергій Шахов нагадав, що проект Трудового кодексу, що зараз розглядається Верховною Радою, піддано нищівній критиці експертами, профспілками та Головним науково-експертним управлінням Верховної Ради.

“У разі його ухвалення українські працівники стануть залежними. Ми наполягаємо на ухвалені Трудового кодексу лише після доопрацювання та вилучення дискримінаційних норм. Партія “Наш край” виступає за прийняття сучасного, справедливого та збалансованого Трудового кодексу. Він має враховувати інтереси і працівників, і роботодавців”, – наголосив Сергій Шахов.

Сергій Шахов зазначив, що трудове законодавство, за яким сьогодні працюють українці, застаріле та потребує змін.

“Україна досі живе за Кодексом законів про працю 1971 року. Це мізерні офіційні зарплати, “конверти”, лікарняні без належних соцвиплат, необґрунтовані звільнення, понаднормова робота. На сьогодні ми маємо немотивованого працівника, який не зацікавлений краще і більше працювати, та роботодавця, який безкарно експлуатує робітника чи звільняє його на свій розсуд”, – повідомив Сергій Шахов.

За його словами, низка положень наявного проекту Трудового кодексу суперечить Конституції України, порушує права людини та у разі його ухвалення перетворить українців на кріпаків. Представники “Нашого краю” у Верховній Раді докладуть усіх зусиль, щоб вони були вилучені, а кодекс був ухвалений після доопрацювання.

Детальніше читайте на сайті — http://nashkray.org/?p=6503

Теги: , ,