У виборах до місцевих рад об’єднаних територіальних громад Миколаївської області серед кандидатів від політичних партій впевнено перемогли представники партії «НАШ КРАЙ»

У грудні у Миколаївській області відбулися перші місцеві вибори депутатів рад та голів об’єднаних територіальних громад.
Кількість депутатських мандатів у радах складає 410. У виборчих перегонах виявили бажання взяти участь 1377 осіб. На посаду сільських, селищних, міських голів 19 об’єднаних громад претендувало 76 осіб.
За результатами виборів депутатів найбільшу кількість мандатів отримали самовисуванці, які будуть представлені в радах у кількості 218 депутатів, або 53,17%. Впевнену перемогу серед партійних організацій здобули представники партії «НАШ КРАЙ», отримавши 74 мандати, що дорівнює 18,05%. Далеко залишилися позаду висуванці від «Батьківщини» та БПП, у яких 40 мандатів (9,76%) та 32 (7,8%) відповідно. Далі йдуть Аграрна партія – 14 (3,41%), «Відродження» — 13 (3,17%), «Самопоміч» — 4 (0,98%), «Народний фронт», Радікальна партія О.Ляшка, «Укроп» — по 3 мандати (0,73%), « Нова держава» — 2 мандати (0,49%). Всього у перегонах брали участь 14 політичних сил, з яких 4 («Опозиційний блок», «Сила людей», «Свобода», Соціал-демократична партія) не отримали жодного мандату.
За показниками пропорційної кількості поданих кандидатур кандидатів у депутати та тих, які отримали мандати, партія «НАШ КРАЙ» посіла перше місце з показником 38,95%, трохи випередивши самовисуванців (38,52%).
Головами об’єднаних громад стали 3 представники БПП та 16 самовисуванців. Своїх представників до виборів голів делегували 6 партій (17 кандидатур) та 59 самовисуванців.
Згідно Закону України «Про місцеві вибори», якщо на окрузі кандидати отримали однакову кількість голосів виборців, призначається повторне голосування, яке проводиться у неділю, не пізніш як у тритижневий строк після дня голосування (ст.87 Закону). Таким чином, в Олександрівській селищній громаді Вознесенського району переголосування на двох округах призначено на 1 січня нового року (зі святом вас, члени комісії!). На обох округах будуть змагатися самовисуванці та представники партії «НАШ КРАЙ». А також на 8 січня призначене повторне голосування у Бузькій ОТГ Вознесенського району (представник партії «НАШ КРАЙ» та самовисуванець) та Веселинівській селищній ОТГ (Аграрна партія, самовисуванець).