«Наш край» вимагає від уряду розширити перелік препаратів, передбачених програмою «Доступні ліки»

З 1 квітня стартувала урядова програма «Доступні ліки», яка передбачає відшкодування вартості медпрепаратів під час амбулаторного лікування осіб, які хворі на бронхіальну астму, діабет ІІ типу, серцево-судинні захворювання. З-понад 22 тисяч аптек в країні до програми приєдналося лише 5 тисяч.

За ці майже два місяці «Наш край» постійно отримує чисельні скарги на свою «Гарячу лінію» з регіонів. Зокрема, найбільше скарг надійшло із Запорізької, Луганської, Київської, Миколаївської, Херсонської, Одеської, Харківської, Чернігівської та Донецької областей.

Люди, які звернулись на «Гарячу лінію», підтвердили, що програма уряду не охоплює весь спектр медикаментів, яких потребують хворі. Громадяни скаржаться на неможливість отримати ліки в рамках програми, які вони до цього приймали тривалий час. Тому перелік ліків, згідно з програмою МОЗ, не підходить для частини хворих. Замість препаратів, які підтримують здоров’я, уряд пропонує ліки, які не приносять людям користі.

Аналіз переліку препаратів програми «Доступні ліки» свідчить про те, що уряд зробив ставку на недорогі ліки. Усього пропонується 157 препаратів від 6,5 грн. до 600 грн. 62% ліків коштують від 6,5 грн. до 50 грн. Не треба бути досвідченим фармацевтом щоб зрозуміти, що дієві ліки коштують дорожче.

Одна з причин наявності у програмі лише таких препаратів — відсутність реєстру пацієнтів. Це база даних, яка надає підстави для складання переліку ліків. Цей перелік мав би вестися на основі аналізу захворювань, відповідно до протоколів лікування, рекомендованих ліків та препаратів, які вже вживав пацієнт і які йому підходять. Але у МОЗ досі немає такого реєстру.

Відсутність реєстру пацієнтів — одна з причин, чому МОЗ не має підстав для включення понад 600 препаратів, які підпадають під державне регулювання цін і які можуть використовуватися у програмі «Доступні ліки».

Партія «Наш край» вимагає від МОЗ негайно переглянути перелік ліків програми «Доступні ліки».

«Гаряча лінія» партії продовжує працювати. Якщо у вас виникли проблеми з отриманням необхідних ліків, відмовляють в рецепті або відмовляють в аптеці, яка бере участь у програмі «Доступні ліки», звертайтесь на «Гарячу лінію» за телефоном 0 800 21 800 4.

Разом ми змусимо владу працювати та виконувати обіцянки.

Теги: доступні ліки,