“Наш край” вимагає від уряду розширити перелік препаратів у програмі “Доступні ліки”, — Олександр Мазурчак

Перелік препаратів урядової програми “Доступні ліки” слід негайно розширити, оскільки він забезпечує потреби не всіх хворих – учасників програми. Про це заявив співголова “Нашого краю” Олександр Мазурчак.

За його словами, урядова програма “Доступні ліки” не охоплює весь спектр медикаментів, яких потребують учасники програми.

“На гарячу лінію “Нашого краю” продовжують надходити чисельні скарги від громадян. Здебільшого люди скаржаться на відсутність у програмі ліків, які вони до цього приймали тривалий час та отримували позитивні результати від лікування. Той спектр медикаментів, що пропонує МОЗ, підходить для не для всіх хворих, які попадають під програму. Перелік ліків слід негайно розширити”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Співголова партії наголосив, що уряд зробив ставку на недорогі ліки.

“Аналіз переліку препаратів програми «Доступні ліки» свідчить про те, що уряд зробив ставку на недорогі ліки. Усього пропонується 157 препаратів вартістю від 6,5 до 600 грн. 62% ліків коштують від 6,5 до 50 грн. Не треба бути досвідченим фармацевтом, щоб зрозуміти, що дієві ліки коштують дорожче”, – наголосив Олександр Мазурчак.

На його думку, неефективність роботи урядової програми “Доступні ліки” та ліків зокрема, пов’язані з відсутністю реєстру пацієнтів.

“Перед тим, як запускати такі масштабні програми та затверджувати перелік життєво необхідних ліків, влада мала сформувати реєстр пацієнтів та, відповідно, визначити їхні потреби у лікуванні. У МОЗ такого реєстру немає. Відсутність реєстру пацієнтів – одна з причин, чому МОЗ не має підстав для включення понад 600 препаратів, які підпадають під державне регулювання цін та які можуть використовуватися у програмі “Доступні ліки”, – додав Олександр Мазурчак.

Партія «Наш край» вимагає від МОЗ негайно переглянути перелік ліків програми «Доступні ліки» та розширити спектр медикаментів відповідно до потреб її учасників.

Нагадаємо, «Наш край» спільно з небайдужими громадянами здійснює контроль по всій території України над реалізацію урядової програми “Доступні ліки”, що стартувала 1 квітня 2017.

Якщо хворий належить до однієї з трьох категорій (хворі на діабет ІІ типу, бронхіальну астму чи серцево-судинні захворювання) та лікар відмовляє йому у рецепті або він не може отримати ліки в аптеці, що бере участь у програмі «Доступні ліки», слід звертатися на «Гарячу лінію» “Нашого краю” за телефоном 0 800 21 800 4. На підставі отриманих скарг партія звертатиметься до уряду та посадовців з вимогою усунути недоліки реалізації програми “Доступні ліки” та контролюватиме реагування на скарги.

Теги: доступні ліки, ліки, ,