«Наш край» вимагає від уряду повернути контроль за зростанням цін на продукти харчування
Уряд планує остаточно скасувати державне регулювання цін на продукти харчування після «вдалого» експерименту в четвертому кварталі 2016 року. Урядовці наполягають, що за результатами трьох місяців експерименту ціни на продукти харчування істотно не зросли: зростання цін було, на їхню думку, прогнозованим у межах інфляції. Чиновники вважають, що державне регулювання цін є неефективним та не гальмує зростання цін.
Проте факти свідчать про те, що уряд вводить населення в оману: ціни зростають швидше, ніж прогнозована інфляція.
Так, ціни на хліб та хлібобулочні вироби за три експериментальні місяці зросли більше, ніж за решту місяців 2016 року. У 2017 року тенденція зростання цін продовжується.
У структурі витрат середнього українця 57% припадає на продукти харчування. В родинах з низькими доходами витрати на харчування ще більші – до 80%. За міжнародними критеріями продовольча небезпека настає коли витрати на продукти харчування перевищують 60%!
Державна антимонопольна політика щодо впливу на ціноутворення потребує вдосконалення. Так з 2015 року уряд нічого не робить для подолання монопольної змови виробників та торговельних мереж.
Експерти неодноразово звертали увагу на те, що реформування державної політики у сфері ціноутворення не продумане належним чином. Статистичні данні та показники часто не відповідають дійсності, тому насправді ціни та процеси ціноутворення не прораховані так як слід і не є прозорими.
Уряд підігрує монополістам на ринку продуктів харчування: виробникам та торгівельним мережам.
Уряд має проаналізувати всі чинники ціноутворення продуктів харчування. Слід окремо виділити продукти першої необхідності та розробити для них умови, за якими здійснюватиметься ціноутворення на них.
Без створення умов для соціального захисту найуразливіших верств населення – пенсіонерів, малозабезпечених громадян тощо – не можна відпускати ціни на продукти.
Партія «Наш край» вимагає від уряду переглянути постанову про дерегуляцію цін на продукти харчування першої необхідності. Постанова має бути скасована!
Також вимагаємо від уряду перегляду антимонопольної політики щодо змови монополістів: виробників та торговельних мереж.
Теги: зростання цін, Наш Край, продукти харчування