Без перехідного періоду земельна реформа перетвориться на “ваучерну приватизацію” у стилі 90-х, – “Наш край”

Ухвалення земельної реформи без захисту інтересів селян, призведе до масової скупки землі в громадян, подібної до “ваучерної приватизації” 90-х. Про це заявив співголова “Нашого краю” Сергій Кальцев.

За словами Сергія Кальцева, обговорювати земельну реформу допустимо лише після формування обігу землі с/г призначення та розробки механізму захисту її власників.

“Уряд проштовхує земельну реформу навіть не маючи самого законопроекту. Профільні міністерства визнають, що неготові до земельної реформи. В Кабміні відсутні розуміння необхідності моніторингу земель, створення платформи для проведення електронних аукціонів та вдосконалення земельного законодавства”, – сказав Сергій Кальцев.

За його словами, запровадження ринку землі можливе лише після усунення всіх недоліків законодавства та доопрацювання технічних питань.

“Сьогодні три чверті українці не готові до запровадження ринку землі. Це означає, що без перехідного періоду земельна реформа у нинішньому вигляді перетвориться на чергову “ваучерну приватизацію” у стилі 90-х. Українці добре пам’ятають шахрайські схеми приватизації та ваучери, коли держава фактично зрадила та сприяла пограбуванню мільйонів громадян”, – наголосив Сергій Кальцев.

Співголова партії “Наш край” переконаний, майбутній законопроект про обіг сільськогосподарських земель обов’язково має врахувати інтереси українського села та селян.

“Майбутній власник землі має брати участь у соціальному житті громади, на території якої знаходиться його земля, та сприяти розвитку соціальної інфраструктури і благоустрою. Це дозволить захистити тих, хто працює на землі”, – зазначив Сергій Кальцев.

Він закликав владу зупинити впровадження земельної реформи та запровадити перехідний період, під час якого будуть відпрацьовані всі умови і нормативи з питань обігу земель.

Детальніше читайте на сайті — http://nashkray.org/?p=6931

Теги: ваучерна приватизація, , , ,