«Наш край» вимагає від уряду скасувати рішення про скорочення державного замовлення у сфері освіти

«Наш край» вимагає від уряду скасувати постанову «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2017 році», ухвалену 12 липня.

Обсяг державного замовлення скорочено загалом на 20,7%. Це стосуватиметься спеціальностей гуманітарного, соціального і правничого профілів. Трохи підвищено обсяг замовлення на деякі технічні спеціальності. В уряді це назвали раціоналізацією дотації на освіту в 2017 році.

Причиною скорочення уряд називає зменшення кількості випускників шкіл на 7,8 тис. – до 203,6 тис. (3,7%). Тобто державне замовлення скорочено непропорційно до зменшення кількості випускників.

У будь-якому разі, скорочення набору на одні та незначне збільшення на інші жодним чином не обґрунтоване: Кабмін не навів жодного прогнозу щодо потреби у тих чи інших спеціалістах в економіці України через 4-5 роки (коли сьогоднішні абітурієнти закінчать виші).

Разом з тим, “Наш край” звертає увагу, що вкотре зміни було внесено вже тоді, коли абітурієнти не лише склали ЗНО, але й почали подавати документи на вступ. Так само вчинив уряд минулого року, коли вже під час вступної кампанії було змінено принцип розподілу бюджетних місць у вишах.

Будь-які зміни до умов вступу та навчання мають вноситися не пізніше до 1 січня року, в якому вони набувають чинності. Разом з тим, держава має не скорочувати видатки на освіту, а навпаки – їх збільшувати. В іншому разі, найобдарованіша українська молодь виїжджатиме на навчання за кордон.

Теги: державне замовлення, , підготовка фахівців,