“Влада гальмує процес децентралізації”, – “Наш край” вимагає розблокувати виборчий процес у понад 160 ОТГ

“Наш край” вимагає розблокувати виборчий процес у понад 160 об’єднаних територіальних громадах та негайно призначити дату виборів. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак у зверненні до Центральної виборчої комісії.

За його словами, намагаючись зберегти контроль у регіонах, влада цілеспрямовано затягує процес виборів у нових ОТГ по всій країні.

“Кожного тижня до ЦВК надходять заяви на проведення виборів до ОТГ з районних адміністрацій з повним пакетом документів. Сьогодні 722 місцеві ради утворили 163 громади, які готові до об’єднання та очікують, коли влада перестане гальмувати процес утворення ОТГ і оголосить дату виборів. Влада має негайно розблокувати виборчий процес”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, щоб новостворені ОТГ встигли сформувати місцевий бюджет, вибори треба провести до початку жовтня.

“Якщо вибори не відбудуться до початку жовтня – понад півтори сотні ОТГ не зможуть вчасно сформувати місцевий бюджет та, відповідно, районна державна влада залишить за собою контроль та вплив”, – повідомив Олександр Мазурчак.

Він додав, ситуація ускладнюється тим, що ще 90 громад перебувають у процесі завершення об’єднання та готують звернення до ЦВК.

“Ситуація погіршується тим, що ще 90 громад завершують процес об’єднання. Так у 9 ОТГ ОДА вже готують звернення до ЦВК, 53 ОТГ на стадії завершення прийняття рішення про об’єднання, а 28 ОТГ чекають висновку від ОДА. Для влади це може стати підставою для подальшого затягування виборів”, – зазначив Олександр Мазурчак.

“Наш край” вимагає від ЦВК прискорити процес розгляду заявок з регіонів та негайно призначити на кінець вересня місцеві вибори.

Детальніше читайте на сайті — http://nashkray.org/?p=7307

Теги: , , , ,