“Наш край” вимагає від уряду якнайшвидше доопрацювати закон про передачу земель громадам та земельний кадастр

Реальна децентралізація відбудеться тільки тоді, колі місцеві громади зможуть розпоряджатись всіма ресурсами території, особливо землею.

На сьогодні в Україні створені сотні ОТГ, в яких вже пройшли вибори. Але досі ці об’єднані громади не розпоряджаються головним ресурсом – землею. Досі районні ради та РДА роздають безцінний ресурс на свій розсуд. При цьому абсолютно не переймаючись питаннями майбутнього використання виділеної землі.

Правова невизначеність та відсутність відповідного закону про передачу земель ОТГ і розподіл меж державних земель та земель об’єднаних громад створюють кризову ситуацію навколо земельного питання. Це додає соціальної напруги в регіонах.

На сьогодні 10,5 млн. га земель знаходяться в державної власності. Суттєва частина цих земель знаходиться в межах об’єднаних територіальних громад. Але землею досі розпоряджаються РДА або безпосередньо центральна влада в обличчі міністерств та відомств. ОТГ позбавлені можливості планувати своє майбутня за рахунок відсутності розуміння земельного ресурсу.

«Наш край» вимагає від уряду якнайшвидше доопрацювати наявний проект закону про передачу земель ОТГ, а також інших законодавчих та нормативних актів, від яких залежить успішність передачі земель громадам. Уряду необхідно підготувати всі потрібні механізми для імплементації цього закону насамперед, привести до ладу земельний кадастр. Окрім цього, потрібно оцифрувати дані щодо земель та їхніх меж. Інакше можуть виникнути конфліктні ситуації.

Теги: земельний кадастр, , , РДА