«Наш край»: Українські діти мають відпочити влітку без пожеж та хвороб
Сьогодні більша частина радянської інфраструктури для відпочинку та оздоровлення дітей або приватизована, або розграбована, або перепрофільована. Влада так і не спромоглася збудувати сучасну мережу безпечних закладів для дитячого оздоровлення та відпочинку.
При цьому влада, маючи необхідні органи, реально не контролює якість дитячого відпочинку та оздоровлення.
Більшість дитячих закладів взимку знаходилися у законсервованому стані. Із наближенням літа пансіонати та табори починають готуватись до прийому відпочиваючих. Власники приводять приміщення в належний стан, роблять косметичний ремонт, щось підфарбовують, щось реконструюють – готують інфраструктуру. Хто і як це робить – нікому невідомо. Стан пожежної та медичної безпеки – невідомий.
Напередодні літніх канікул Верховна Рада має заслухати урядовців щодо готовності системи відпочинку дітей працювати безпечно та якісно. Результати розслідування в одеському таборі “Вікторія”продемонстрували, що ніхто із чиновників будь-якого рангу не був притягнутий до відповідальності, знов “система”знайшли цапа-відбувайла. Ми вимагаємо, щоб під кожним документом щодо безпеки дитячих закладів підписувалися чиновники найвищих посад, а не вихователі. Міністр має нести не тільки політичну, а й кримінальну відповідальність за збереження здоров’я українських дітей.
Партія «Наш край» закликає владу посилити контроль та прийом готовності дитячих закладів відпочинку усіх форм власності щодо:
- пожежної безпеки;
- наявності відеоспостереження навколо дитячих закладів;
- готовності інфраструктури та комунікацій, захист електромереж;
- якості харчування;
- рівня підготовки персоналу;
- наявності медичних працівників;
- наявності необхідних сироваток та антивірусних препаратів в дитячих лікарнях;
- перевірки водоймищ та засобів порятунку, наявність рятувальників;
- розташування магазинів та місць продажу тютюнових та алкогольних виробив, місць вживання алкогольних напоїв;
- підвищення рівня фізичної активності відпочиваючих дітей;
- посилення заходів дитячої безпеки, наявність «гарячих ліній» в регіональних відділеннях МВС, ОДА та розповсюдження цієї інформації серед дітей.