Програма партії

ПЕРЕДВИБОРНА ПРОГРАМА ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ
«НАШ КРАЙ»

10 КРОКІВ ДЛЯ РОЗВИТКУ РІДНОГО КРАЮ

 

 1. САМОСТІЙНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Розвиток місцевого самоврядування – передача повноважень, ресурсів та відповідальності на місця.

Децентралізація влади дозволить значно прискорити розвиток громад і країни в цілому. Громади мають стати головним елементом в конструкції, на якій базується держава. Розвиток місцевого самоврядування має відбуватися у чіткій відповідності з Європейською хартією місцевого самоврядування та «12 європейськими принципами належного врядування». До управління громадами мають бути залучені найкращі управлінці-господарники з досвідом ефективного господарювання.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

 • Передачу та розмежування повноважень – держава має передати місцевому самоврядуванню максимально можливу кількість повноважень, при цьому необхідно припинити практику дублювання функцій (компетенцій) між державою та місцевим самоврядуванням. Місцеві громади краще знають як вирішувати свої проблеми!
 • Право на фінансову самодостатність громад – більше 50 % зароблених грошей (податків і зборів) мають залишатись на місцях.
 • Залучення найкращих управлінців до розвитку місцевого самоврядування з гарним досвідом господарювання.
 • Створення спроможних громад – слабкі громади мають об’єднатися, щоб стати сильними і самодостатніми, а влада має фінансово підтримати їх проекти.
 • Фінансування державою інфраструктурних проектів – держава має допомогти у фінансуванні проектів направлених на розвиток інфраструктури громад і регіонів.
 • Залучення закордонних донорів, фондів та інвесторів для фінансування інфраструктурних проектів
 • Реалізацію проектів та робіт вітчизняними підрядниками.
 1. ВІДКРИТИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Відкрита, прозора і відповідальна місцева влада – доступність, звітування та дієвий механізм відкликання депутатів, відкриті бюджет та генплан, зручні центри надання адміністративних послуг

Влада має змінити своє ставлення до громадян: чиновник має служити людям, а не навпаки! Саме місцева влада своєю професійною та відповідальною роботою має продемонструвати «Центру» як треба працювати на благо людей.

Депутати  – слуги народу, обрані громадянами для служіння громаді і можуть бути відкликані громадянами. Вони мають бути доступними не тільки під час виборів, а й після них, регулярно звітуватися перед виборцями про свою роботу

Ми будемо відстоювати і контролювати:

 • Доступність та підзвітність депутатів. Депутати партії «НАШ КРАЙ» будуть доступні для своїх виборців, відкривати громадські приймальні, регулярно зустрічатись із виборцями, не рідше одного разу на півроку, звітуватимуть перед виборцями, братимуть активну участь у вирішенні питань свого краю.
 • Ініціювання відкликання депутатів, які не виправдали довіри громадян. Незалежно від партії чи статусу, кожен депутат, який не виправдав довіри виборців має бути відкликаний.
 • Забезпечення відкритості інформації про бюджет. Кожен громадянин повинен мати швидкий та зручний доступ до інформації про бюджетні витрати: школи, дитсадки, лікарні, ремонт доріг тощо.
 • Забезпечення прийняття генерального плану та відкритого доступу до нього. У цьому документі відображено, де будувати висотні будинки, де може бути промислова зона, де суворо заборонена вирубка дерев, де необхідно прокладати нові дороги та проводити тепломережі. Кожен громадянин повинен мати можливість швидко і зручно ознайомитись з детальним планом забудови територій його краю.
 • Створення зручних та доступних центрів надання адміністративних послуг. Усі послуги мають надаватись у одному місці, а громадяни не повинні збирати різні довідки і підписи – за них це робитимуть відповідальні працівники місцевої влади.
 1. ЧЕСНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Антикорупція – жорсткий контроль і покарання, максимальна відкритість інформації, система електронного управління громадою, зменшення кількості контактів «громадянин-чиновник».

Корупція – це наслідок політичного хаосу, безгосподарності та непрофесіоналізму. Нашому краю потрібні професійні управлінці, які розуміються на комунальному господарстві та зможуть стати на заваді нецільового розподілу коштів на ці потреби. Кожен чиновник має знати, що за використання владних повноважень з метою особистого збагачення обов’язково прийде покарання. Для мінімізації проявів корупції необхідна мінімізація прямого контакту між громадянами та чиновниками

Ми будемо відстоювати і контролювати:

 • Створення системи електронного управління містом – облік та контроль руху коштів і майна громади (у т.ч. комунальних підприємств) в режимі он-лайн.
 • Звільнення та покарання усіх, хто замішаний у корупційних скандалах.
 • Створення громадських наглядових рад, наділених правом узгодження кандидатур, що пропонуються на відповідальні посади, та правом ініціювати звільнення посадовців місцевої влади.
 • Зменшення необхідності безпосереднього контактування громадян та посадовців (чиновників) – можливість отримувати адміністративні послуги по Інтернету.
 1. НЕБАЙДУЖИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Соціальна допомога – надання адресної допомоги незахищеним, монетизація пільг.

Місцева влада має знати у обличчя всіх незахищених громадян, особливо ветеранів, пенсіонерів та інвалідів. Погіршення економічної ситуації у країні призвело до ускладнення матеріального стану громадян, в першу чергу соціально незахищених. Будь-яка криза найбільше вдаряє по соціально незахищених верствах населення. Саме у такі важкі часи влада має приділяти найбільшу увагу та максимально допомагати незахищеним.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

 • Створення муніципальної системи моніторингу та вирішення проблем соціально незахищених, передусім пенсіонерів та інвалідів.
 • Контроль отримання державних субсидій та інших видів державної допомоги 100% осіб, що мають право на таку допомогу.
 • Монетизацію пільг – надання грошей на оплату послуг безпосередньо людям, що мають право на пільги.
 • Запровадження спеціальної муніципальної програми для додаткової адресної допомоги незахищеним (побутові проблеми, лікування, медикаменти, оздоровлення тощо).
 • Створення муніципальної системи інтеграції у суспільство переселенців з Донбасу.
 • Надання психологічної допомоги та реабілітації учасникам АТО.
 1. КОМФОРТНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Комфортність проживання – муніципальне господарство, благоустрій, транспорт, інфраструктура.

Настав час відродження місцевих громад! Час вкладати гроші у наші села, міста, райони і області. Необхідно розпочати широкомасштабні інфраструктурні проекти у всіх сферах муніципального господарства. Такі проекти сприятимуть підвищенню рівня комфорту проживання у громадах та задоволенню громадян рівнем життя, а також стимулюватимуть економічну активність.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

 • Залучення професіоналів–господарників до управління муніципальним господарством. Україна не має часу на експерименти із недосвідченими управлінцями. Не має часу винаходити велосипед, витрачати мільйони з бюджету на «розробку» проектів та програм, про які забувають одразу після помпезної презентації. Якісне управління призведе до ефективного використання наявних ресурсів.
 • Оновлення застарілої інфраструктури житлово-комунального господарства, транспорту, комунікаційних мереж.
 • Благоустрій територій – чіткі і зрозумілі правила благоустрою та контроль їх виконання, приділення уваги не тільки центральним вулицям, проведення регулярних толок із залученням чиновників місцевої влади та підприємств громади.
 • Вирішення проблеми побутових відходів – організація роздільного збору, оптимізація транспортування та сортування, побудова екологічно чистих заводів з переробки сміття.
 • Запровадження нових стандартів питної води з крану.
 • Посилення відповідальності постачальників води за її низьку якість та порушення графіку подачі.
 • Модернізацію системи водопостачання та водовідведення із залученням інвесторів, зацікавлених у спільних проектах.
 1. ПРАЦЬОВИТИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Розвиток промисловості та робочі місця – модернізація промислових підприємств, створення умов для залучення інвесторів, місцеві податки, нові робочі місця з конкурентною заробітною платою.

Настав час відродження промисловості! Залучення інвесторів, модернізація старих та будівництво нових промислових підприємств – головні завдання влади у економічній політиці. Саме так можна відродити промисловий потенціал нашого краю та створити робочі місця.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

 • Створення сприятливих умов для залучення інвесторів, максимальне сприяння місцевій владі, створення технопарків із підведеними комунікаціями під ключ для початку будь-якого виробництва.
 • Податкові пільги для інвесторів – податок на землю та нерухомість, пільгова оренда комунальної землі. Головний критерій для отримання пільг – створення нових робочих місць із достойною оплатою праці.
 • Відстоювання інтересів нашого краю в отриманні державних замовлень на існуючі промислові підприємства.
 1. РОЗВИНУТИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Якісні дороги – спільні проекти співфінансування держава–громада, контроль за якістю виконання ремонтних робіт та експлуатацією доріг.

Дороги – це наші транспортні артерії. Настав час розпочати широкомасштабну програму оновлення українських доріг. Розвиток доріг є запорукою економічного розвитку. Громада має контролювати якість ремонту та експлуатації доріг.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

 • Запровадження нових стандартів виконання ремонтних робіт – виконавець робіт має взяти повну відповідальність за якість ремонту та самостійно, за власний кошт виправляти недоліки протягом гарантійного періоду
 • Залучення держави та інших донорів до спільної реалізації проектів зі створення якісних доріг
 • Якість виконання ремонтних робіт та експлуатації доріг, у тому числі псування доріг великотоннажним транспортом.
 1. ЗАТИШНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Справедливі тарифи, енергоефективність та енергозбереження – контроль монополістів, субсидії та допомога малозабезпеченим, облік енергоносіїв та енергоефективність, програми з термомодернізації та енергозбереження.

Облік та розумне використання енергоресурсів є запорукою встановлення справедливих тарифів. Необхідно, нарешті, перейти від опалення вулиць до опалення приміщень. Не секрет, що втрати води, газу і тепла оплачує кінцевий споживач, адже компенсацію втрат закладено у тарифі.

Необхідно забезпечити контроль над формуванням тарифів на послуги монополістів-постачальників комунальних послуг. Тарифи мають бути економічно обґрунтованими, а послуги належної якості. Частину тарифів треба переглянути у бік зменшення. Усі малозабезпечені мають отримувати субсидії та допомогу для компенсації  високої вартості комунальних послуг.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

 • Формування тарифів на послуги монополістів – постачальників комунальних послуг.
 • Зменшення та приведення тарифів до економічно обґрунтованих відповідно до висновків незалежних аудиторів.
 • Запровадження нових стандартів енергозбереження – енергоаудит усіх муніципальних будівель та проведення їхнього утеплення, модернізація котелень, заміна 80 % старих труб, частковий перехід на альтернативні та відновлювальні джерела енергії.
 • Запровадження програми з термомодернізації житлових будівель – утеплення будинків на принципах співфінансування.
 • Оснащення усіх будинків лічильниками води, тепла, газу. Споживачі мають платити тільки за надані послуги.
 • Запровадження спеціальної програми встановлення лічильників для малозабезпечених коштом місцевих бюджетів та постачальників комунальних послуг.
 1. ЗДОРОВИЙ ТА РОЗУМНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Якісні медицина та освіта – достойна оплата праці медиків та вчителів, якісна сімейна медицина та доступна освіта, профілактика та медичне страхування (лікарняна каса).

Наша мета – здорові й освічені люди. Наше спільне завдання – створення системи профілактики і раннього виявлення хвороб та запровадження нових стандартів освіти. Наближені до людей сімейні лікарі та пропагування здорового способу життя допоможуть підтримувати здоров’я громадян на належному рівні. Медики та вчителі мають отримувати достойну оплату своєї суспільно важливої  праці.

Ми вважаємо, що усі попередні спроби реформування системи освіти та охорони здоров’я призвели до банального закриття шкіл та лікарень. Ми стоїмо на позиції розумного реформування, де головними критеріями є якість та доступність послуг, а не економія коштів за рахунок закриття медичних та освітніх установ.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

 • Право на безкоштовне одержання медичних послуг малозабезпеченим верствам населення та пенсіонерам, підвищення стандартів їхнього медичного обслуговування.
 • Запровадження часткового медичного страхування шляхом організації лікарняних кас для забезпечення хворих медикаментами.
 • Створення та укомплектування обладнанням мережі сімейних лікарів, організації їхньої роботи за принципом «максимальна кількість послуг за один візит»: сімейний лікар – діагностика – лікарня. Сімейні лікарі мають бути максимально наближені до місця проживання своїх пацієнтів.
 • Нові стандарти шкільної та дошкільної освіти: гнучкий графік і сучасні системи навчання.
 • Забезпечення необхідної кількості місць та якісного харчування у дитячих садках, школах та лікарнях.
 • Відновлення поваги до вчителя та лікаря шляхом підвищення оплати праці, у тому числі за рахунок місцевих бюджетів, та цілеспрямованим пропагуванням престижу професії. Зупинення скорочення працівників бюджетної сфери, насамперед освітян та медиків.
 • Розвиток мережі комітетів батьківського контролю при дитячих садочках, школах та інших навчальних закладах. Батьки – активні учасники процесу навчання дітей.
 • Заохочення здорового способу життя, фізичної культури та спорту – розширення мереж позашкільних навчальних закладів: спортивних секцій, ДЮСШ, гуртків, станцій юних техніків тощо.
 • Запровадження у школах уроків здорового харчування.
 1. ЗАХИЩЕНИЙ РІДНИЙ КРАЙ

Безпека громадян – порядок на вулицях.

Виклики сьогодення та погіршення економічного стану громадян призводять до ускладнення криміногенної ситуації. Ми мусимо об’єднати зусилля для протидії криміналізації суспільства і забезпечення безпечного середовища.

Ми будемо відстоювати і контролювати:

 • Створення муніципальної поліції, яка має підпорядковуватись місцевій раді
 • Забезпечення освітлення вулиць та встановлення камер спостереження – така проста річ, як освітлення вулиць та відеофіксація, слугує превентивним заходом у забезпеченні безпечного середовища.

Ми йдемо на вибори, щоб захистити і розвинути наші громади, забезпечити високі стандарти життя для простих людей. Ми живимо і працюємо поруч з людьми. Ми знаємо, які проблеми хвилюють кожного громадянина. Ми знаємо, як ці проблеми вирішувати – і ми вміємо їх вирішувати.

Настав час розвитку. В нашій громаді буде зручно і затишно усім і кожному – в цьому ми вбачаємо свій головний обов’язок. Разом ми змінимо життя нашого краю на краще!

УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З РІДНОГО КРАЮ!