Наш край пропонує оголосити 5-тирічний мораторій на зміну мовного законодавства

У країні, що потерпає від війни, корупції, безгосподарності та хабарництва, дискусії на тему мови недоречні.

Українське законодавство про мови є достатньо збалансованим. Державна мова має усі можливості для розвитку. Більше того, низка змін щодо кіно, радіо, книгодрукування тощо поступово, покращили становище української мови.

Кілька років країну не розривали маніпуляціями на тему мови. Прагнучи зробити «легкий піар», політики повертають мовне протистояння, провокуючи черговий розкол у суспільстві.

Коли політики неспроможні щось зробити, вони вдаються до мовної проблематики. Це стосується і влади, і радикально-націоналістичних партій. Історія останніх кількох років продемонструвала всю небезпеку політизації мовного питання в Україні.

Позиція партії «Наш край»: у країні слід оголосити щонайменше 5-тирічний мораторій на зміну базового закону про мови – до вирішення інших, життєво важливих проблем.

Проект закону «Про державну мову», який передбачає створення інституту мовних інспекторів та принижує інші мови – насамперед, регіональні та широкого вжитку, а також містить відверто дискримінаційні норми, має бути відкликаний та не виноситися на розгляд Верховної Ради.

Людей хвилює не мова, а війна, тарифи, ціни у магазинах та девальвація гривні. Влада та радикали знову відволікають людей надуманими проблемами.

Теги: , ,