«Наш край» вимагає від Уряду не допустити суттєвого зниження рівня доходів викладачів вишів

Уряд повинен негайно прийняти рішення, які ліквідують тарифно-зарплатну пастку, до якої потрапили більшість навчальних закладів країни через підвищення комунальних тарифів та мінімальної заробітної плати.

Високі тарифи на комунальні послуги для навчальних закладів разом з непродуманим підвищенням мінімальної заробітної плати спричинили значний тиск на бюджети навчальних закладів, зокрема ВНЗ.

Багато вищих навчальних закладів потрапили у безвихідь: за незмінної дохідної бази за рахунок контрактної форми навчання, ВНЗ змушені одночасно оплачувати підвищення мінімальної зарплати та космічні тарифи на комунальні послуги.

Оскільки бюджети ВНЗ не передбачали таке подвійне навантаження, керівництво навчальних закладів вдалось до вимушеної економії – урізання преміального фонду та доплат до ставок викладачів, внаслідок якого погіршується матеріальний стан викладацького корпусу.

Виші не повинні обирати між зарплатами викладачів та комуналкою. Непродумане підвищення зарплат призвело до їхнього фактичного зменшення.