Влада має покласти край «ефекту тарифного доміно»

Уряд та НКРЕКП мають припинити вводити українців в оману, маніпулюючи тарифами та застосовуючи подвійні стандарти під час їхнього формування.

Останнє рішення про підвищення тарифу на холодну воду та водовідведення для 54 найбільших ліцензіатів країни на 9-35% НКРЕКП пояснює здорожчанням електроенергії, яка є основною складовою тарифу на холодну воду. Однак наслідком цього рішення стане зростання тарифів на гарячу воду та опалення, оскільки базовою складовою в них є холодна вода.

Національний регулятор та уряд цей факт замовчують, хоча чудово розуміють неминучість ефекту «тарифного доміно». Більше того, уряд та НКРЕКП намагаються відволікти увагу людей від перманентного підвищення тарифів на всі комунальні послуги, поширюючи заяви, які вводять українців в оману.

Зокрема, в грудні 2016 року НКРЕКП анонсувала зниження ціни електроенергії на оптовому ринку на 15%, а вже 23 січня 2017 року прийняла постанову про збільшення роздрібних тарифів для промислових споживачів на 1-3%.

Введення різних тарифів для різних груп споживачів вказує на те, що уряд і регулятор з 2017 року фактично відмовились від практики встановлення єдиного тарифу для всіх споживачів та запровадили ручне регулювання, що свідчить по відсутність чіткої та зрозумілої політики влади у тарифній сфері.

НКРЕКП і уряд дурять людей та забувають про свої обов’язки перед українцями. Замість зниження тарифів, влада видумує все нові й нові способи їхнього підвищення.

Теги: , , ,