«Наш Край» вимагає оголосити п’ятирічний мораторій на зміну мовного законодавств

В Україні слід оголосити щонайменше 5-тирічний мораторій на зміну базового закону про мови – до вирішення інших, життєво важливих проблем. Про це заявив сьогодні співголова партії «Наш Край» Олександр Мазурчак.

За його словами, маніпулювати мовним питанням у країні, що потерпає від війни та корупції, – недоречно.

«Кілька років країну не розривали маніпуляції на тему мови. Зараз людей хвилює не питання мови, а безпека країни, корупція, підвищення тарифів, провал реформ та девальвація гривні. В Україні слід оголосити щонайменше 5-тирічний мораторій на зміну базового закону про мови – до вирішення інших, життєво важливих проблем», – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що історія останніх кількох років засвідчила небезпеку політизації мовного питання в Україні.

«Коли політики неспроможні продемонструвати зміни на краще, вони звертаються до неіснуючої мовної проблеми. Це стосується і влади, і радикально-націоналістичних партій. Прагнучи зробити «легкий піар», вони повертають мовне протистояння, провокуючи черговий розкол у суспільстві», – констатував він.

Співголова «Нашого краю» переконаний, що українське законодавство про мови є достатньо збалансованим.

«Державна мова має усі можливості для розвитку. Більше того, низка змін щодо кіно, радіо, книгодрукування тощо поступово покращували становище української мови», – повідомив він.

Він наголосив, що проект мовного закону відверто популістський, містить дискримінаційні норми та принижує інші мови, насамперед, регіонального та широкого вжитку.

Детальніше читайте на сайті — http://nashkray.org/?p=5388

Теги: , ,