Уряд повинен негайно усунути помилки у рішенні про підвищення мінімальної заробітної плати, які ведуть до негативних наслідків

Уряду необхідно у найстисліші терміни ухвалити рішення, які усунуть помилки, що призводять до негативних наслідків після підвищення мінімальної заробітної плати.

Йдеться про зниження рівня фіскального навантаження на дрібний і середній бізнес та ухвалення законодавчих актів, які дозволять уникнути сплати щомісячного ЄСВ тим приватним підприємцям, які не отримують регулярних доходів.

У жодному разі не можна допустити, щоби, без сумніву, позитивне рішення про збільшення мінімальної зарплати, через збільшення податкового тиску спровокувало зворотній ефект.

Партія наголошує, що одним із наріжних каменів підвищення мінімалки був намір вивести з тіні заробітні плати та підвищити доходи і соціальний захист українців. Однак замість цього, підприємці вимушені заради збереження прибутків шукати нові шпарини у законодавстві та залишаються у тіні.

Згідно з даними НБУ, рішення КМУ про підвищення мінімальної заробітної плати та забезпечення цих відрахувань за рахунок подвійного навантаження на дрібний і середній бізнес призвело не лише до закриття «сплячих ФОПів», а і до можливого майбутнього скорочення понад 600 тис. реальних робочих місць по всій країні.

У підсумку це призведе до зростання навантаження на соціальні видатки державного бюджету, а також у сфері виплат на випадок безробіття. Лише за прогнозними оцінками НБУ чисельність формального сектору економіки у 2017 році скоротиться на 9%, а рівень безробіття сягне 10%.

Подальше внесення змін до власного звіту та намагання Національного банку пояснити прогноз падіння зайнятості населення ефемерними «демографічними тенденціями» лише підтверджує наявність помилок у рішеннях, які створюють додатковий фіскальний тиск на підприємців.

 

Теги: , , ,