Життя після ремонту: районна влада завітала у Дорошівську школу

Життя не стоїть на місці. Ця майже філософська мудрість, як ніколи, актуальна сьогодні. За останній рік у Вознесенському районі, особливо його соціальній сфері, сталося чимало змін: заклади освіти, медицини та, врешті, соціального захисту населення «перетерпіли», а хто й досі «перетерпає», ремонти, реконструкції, заміни дахів, вікон, дверей. І цей перелік, чесно кажучи, можна продовжувати безкінечно довго. Одним із таких, оновлених ремонтними роботами, закладів є одна з найбільших на Вознесенщині загальноосвітня школа у Дорошівці, куди 7 лютого й завітали голова районної ради І.А. Бурдін, голова постійної депутатської комісії з питань соціальної сфери І.В. Копієвський.

Як повідомляє газета «Вісті Вознесенщини» ще на початку минулого 2016 року Дорошівська школа, здебільшого завдяки наполегливості свого багаторічного директора Любові Василівни Кузнєцової, отримала унікальну для нашого району можливість – більше шести мільйонів гривень коштів з Державного фонду регіонального розвитку на реконструкцію та ремонт навчального закладу. Не одне покоління учнів, їх батьків, та й вчителів у Дорошівці чекали цього: стан шкільного корпусу, де навчаються наймолодші підкорювачі наук, залишав бажати кращого, був майже аварійним. Немало зусиль було докладено для того, щоб спочатку розробити та оплатити проектну документацію ремонту школи, а потім – аби підготовлений проект не загубився серед своїх «побратимів» з різних куточків України та вийшов переможцем, і т.д. Але коли всі кола по Данте було пройдено, робота все-таки закипіла.

В момент, як ремонтний процес у корпусі початкових класів доходив до логічного кінця, постало питання: «Що робити зі старими партами для молодшої школи?», адже класи буквально не впізнати: нові стеля та підлога, встелена лінолеумом, енергозберігаючі вікна, нові двері. Невже парти залишаться старими? Відповідь на це питання не забарилася. Влітку того ж, минулого, року народні обранці районної ради від фракції політичної партії «Наш край» під час спільного засідання депутатських комісій запропонували колегам по депутатському корпусу розглянути можливість виділення коштів для закупівлі нових шкільних парт та стільців для молодших класів Дорошівської ЗОШ.

Не залишилися без уваги з боку депутатів і вчителі: народний обранець області від Вознесенського району Г.В. Ташлик, Я вніс свою частку у «перевтілення» навчального закладу. Завдяки його спонсорській допомозі в учительську придбали стільці, нові меблі з’явилися й у кабінеті директора. А колега Г.В.Ташлика по обласній раді Ю.А. Кормишкін своїм спонсорським внеском долучився і до самого ремонту.

«Питання по виділенню 84 тисяч гривень для Дорошівської школи вирішилося не відразу. Тоді цю пропозицію далеко не всі депутати прийняли з захопленням, адже ремонту та заміни даху потребувала Дмитрівська школа, під великим питанням стояв і ремонт Дмитрівського ФАПу, – говорить голова райради І.А. Бурдін. – Врешті, після дискусій депутатського корпусу з районною державною адміністрацією, відділом освіти, ми дійшли згоди, й необхідні кошти в районному бюджеті на цю благородну справу віднайшлися. І не лише для Дорошівки. Ремонти відбулися й у інших освітянських закладах. За це позитивне рішення я дякую нашим районним депутатам. Фракції «Наш край» дякую за ініціативність та наполегливість, а всім народним обранцям Вознесенщини – за одностайність у вирішенні надзвичайно нагальних питань. Коли справа стосується школярів, ніхто з депутатів навіть у думках не має висловлюватися проти.

І сьогодні, оглядаючи відремонтовані кабінети, обставлені новими меблями, ми на власні очі переконалися, що це було зроблено недаремно. Щасливі очі найменших дорошівських школярів – яскравий тому приклад. Дорошівці на всіх заходах, пов’язаних з молоддю, дітьми, нагадували нам, депутатам районної ради, що учні початкових класів місцевої школи вимушені навчатися не в найкращих, не в найсприятливіших для цього процесу умовах: мова тут йде, зокрема, і про парти, за якими сиділи школярі. На цю проблему звертала увагу не лише директор Любов Василівна. Цим питанням активно переймалася й колишній спеціаліст по справам молоді та спорту Дорошівської сільради Мар’яна Петрівна Бернага, яка, до речі, й направила своє звернення щодо можливості виділення коштів на закупівлю парт та стільців до фракції політсили «Наш край» у районній раді. А ми цю ініціативу підхопили та підтримали».

Оглянувши відремонтовані класи та ті класи, що ще чекають на таке ж перевтілення (адже ремонтні роботи у школі ще тривають), І.А. Бурдін та І.В. Копієвський зустрілися з педагогічним колективом Дорошівської школи. Вчителі звернули увагу депутатів на доволі слабку матеріально-технічну базу школи, яка за всіма канонами має повне право стати опорною: і комп’ютерний клас потребує оновлення, і нову інтерактивну дошку не завадило б придбати. У ході дискусії її учасники не могли також оминути тему виборів, які в четвертій за ліком у районі об’єднаній територіальній громаді, що сполучила Дорошівку та Білоусівку, доведеться пережити зовсім скоро – 30 квітня. Освітяни, як не крути, не можуть залишитися осторонь: їх представництво у радах різного рівня – від обласної до сільських, завжди носило вирішальний характер у позитивному вирішенні всіх шкільних питань.

Звичайно, для того щоб завершити ремонт у Дорошівській ЗОШ, і директорові, і депутатам доведеться ще трохи попрацювати, але, як то кажуть, коли сильно чогось хочеш – немає нічого неможливого.

Теги: , , ,