Звіт про роботу депутата обласної ради Гемаєва Хасана Зубайовича за 2016 рік

Замислюючись над тим, що може зробити для людей, він не шукає легких шляхів, а завжди обирає те, що іншим, можливо, не під силу. По-діловому небагатослівний, він, як правило, з’являється там, де найбільше потрібна його підтримка і допомога. Він знаходить в своєму насиченому робочому графіку час не лише для вирішення виробничих питань, а й для спілкування з тими, кому най­більше потрібна підтримка.

Обраний у 2015 році депутатом Миколаївської обласної ради сьомого скликання,  Хасан Зубайович Гемаєв (фракція політичної партії «НАШ КРАЙ») і в громадській роботі легких шляхів не шукає. Маючи вже неабиякий досвід депутатства, набутий протягом декількох скликань в Очаківській міській раді, він погодився працювати в одній із найскладніших депутат­ських комісій — з питань промислової політики та підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури.

Звіт про депутатську діяльність за 2016 рік — це не просто виконання обов’язку депутата, кожна зустріч для нього є можливість почути від виборців їх думки, прохання, побажання.

Спілкування з жителями Очакова було, є і буде для нього важливим. Як обласний депутат, кожного другого вівторка місяця з 15.00 до 17.00 проводить особистий прийом громадян в приміщенні Очаківської міської ради. Крім того,  постійно спілкується з керівництвом міста, з ке­рівниками соціальних служб, закладів освіти, культури, медичних установ. Через них дізнається про спільні турботи колективів і про індивідуальні потреби городян. Доволі багато часу займає процес опрацювання звернень — складання усних та письмових запитів і направлення в інстанції для їх вирішення.

Депутатська діяльність, тим більше в обласній раді, складається не лише з особистого спілкування з людьми з метою надання індивідуальної допомоги. Багато часу доводиться приділяти  роботі в самому депутатському корпусі: участь у сесіях, засіданнях комісії, фракції.

З початку поточного року  відбулося п’ять пленарних засідань обласної ради, на яких було розглянуто 129 питань.  Гемаєв Х.З. працює у складі постійної комісії обласної ради з питань промислової по­літики та підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури. Протягом року відбулось десять засідань комісії, на яких розглянуто 155 питань, із них 133 — сесійних, 22 — профільних.

Ці цифри, безумовно, свідчать про досить велике навантаження, особливо беручи до уваги те, що комісія займається розглядом, можна сказати, стратегічних питань, які потребують пильної уваги у вивченні.

Варто сказати, що про­фільна комісія основну увагу протягом року приділяла питанню щодо стану доріг загального користування у Миколаївській області та перспективам їх ремонту і реконструкції. Не таємниця, що на Миколаївщині виникла складна ситуація у галузі дорожнього господарства. Тут має місце суттєве руйнування дорожнього покриття на багатьох ділянках автомобільних доріг.

Тому  постійна   комісія за активною позицією депутата Гемаєва Х.З. ініціювала прийняття ряду важливих рішень. Серед них рі­шення обласної ради: від 12.03.2016 року №32 — «Про стан доріг загального користування у Миколаївській області та перспективи вирішення проблемних питань, пов’язаних з їх ремонтом і реконструкцією»; від 12.03.2016 року №33 — «Про затвердження Програми розвитку автомобільних доріг загального користування Миколаївської області на 2016-2018 роки»; від 26.07.2016 року №1 — «Про надзвичайну ситуацію, що склалася зі станом автомобільних доріг загального користування у Миколаївській області»; від 26.07.2016 року №2 — «Про внесення змін до Програми розвитку   автомобільних доріг загального  користування Миколаївської      області на 2016-2018 роки»; від 23.09.2016 року №2  — «Про звіт керівників структурних підрозділів  обласної державної адміністрації сьомого скликання щодо виконання делегованих повноважень, у тому числі рішень обласної ради».

Крім того, за ініціативою депутатів постійної комісії у 2016 році було прийняте звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо поширення дії Закону України від 03 вересня 2015 року №666-VIII на території Миколаївської області та підтримки законопроектів №2724 та №2725 і звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо незадовільного стану автомобільних доріг державного значення Н-11 Дніпропетровськ — Миколаїв (через Кривий Ріг) та Н-14 Олександрівка — Кіровоград — Миколаїв.

Стан автомобільних доріг на Миколаївщині — досить болюче питання і стосується не лише автомобілістів, а й пасажирів, яким також доводиться терпіти чимало незручностей. Разом з Очаківським міським головою Сергієм Бичковим,  брав активну участь в «боях» за ремонт траси Очаків-Кам’янка-Миколаїв. Завдяки його підтримці та авторитету для    траси все ж  вдалось «відірвати» досить  ласий шматок бюджетного фінансування. І все ж дорога і сьогодні залишається далекою від ідеалу, особливо ділянка від повороту на село Благодатне до Кам’янки  і дорога в самій Кам’янці, яку дорожники ще більше понівечили влітку, так і полишивши.

Варто зауважити, що з Миколаєва до Очакова ведуть три траси державного значення: Миколаїв-Нечаяне-Кам’янка-Очаків; Миколаїв-Корениха-Кам’янка- Очаків; Миколаїв-Корениха-Парутине-Очаків.

В цьому році сесією Микола­ївської обласної ради з обласного бюджету на ремонт всіх доріг державного значення, які проходять  територією області, було виділено 35 млн. грн.

Із загальної суми (35 млн. грн) на ремонт траси Корениха-Кам’янка було виділено 3,5 млн. грн, на трасу Корениха-Парутине-Очаків -1,1 млн. грн.

Але,  на превеликий жаль, виділені кошти так і не були освоєні Службою автомобільних доріг Микола­ївської області, принаймні на сьогоднішній день.

Наводяться різні причини, в тому числі: підготовка тендерної документації, строки проведення тендерів, оскарження результатів вже проведених тендерів.

Ремонт траси Нечаяне-Кам’янка-Очаків влітку цього року проводився Службою автомобільних доріг Миколаївської області за   рахунок державного бюджету. Більша частина дороги була відремонтована.

Дороги – це не єдине питання чим опікується постійна комісія, в якої активно приймає участь депутат –«нашкраєвець».

Доводиться  розглядати чимало інших профільних  питань Це і питання підтримки  малого і середнього підприємни­цтва, і нелегальна діяльність перевізників на території Новоодеського та Вознесенського районів, і впровадження в області програми енергозбереження і     багато іншого.

 Одним із пріоритетних питань для депутата Гемаєва Х.З. є розвиток територіальної громади Очакова. Так, за результатами розгляду звернень очільників нав­чальних закладів, використовуючи кошти, які виділені на депутатську діяльність депутата обласної ради Гемаєва Х.З., чимала сума була витрачена на обладнання для загальноосвітніх шкіл Очакова: 12 тисяч гривень були направлені на придбання звукової     апаратури для школи №1, 15 тисяч — на придбання апаратури для ЗОШ №2 і 13 тисяч — на придбання звукового проектору, проекційного екрану та акустичної апаратури для школи № 4. Досить значна сума депутатських коштів — 60 тисяч гривень — використана на придбання для Очаківської ДЮСШ спортивного обладнання, яке буде встановлено на спортивному майданчику по вулиці Дегтярьова.

Дійсно  найбільшу увагу  депутат приділя­є саме закладам освіти і  дитячому розвитку. Це його  депутатське кредо і це його життєве кредо.

В його депутатській діяльності найбільшим пріоритетом завжди були і будуть турбота про дітей, особливо про дітей-інвалідів, та увага до людей похилого віку, особливо  — до ветеранів війни та праці.

Свідоцтвом постійної уваги депутата до цих категорій людей – багато чисельні листи подяки , слова визнання громадян за підтримку депутата по вирішенню їх соціальних проблем.  

Хасан Зубайович – перший з депутатів, який відкликнувся на прохання допомоги мешканцям Авдіївки у лютому цього року.

«Допомога нужденним — це не стільки депутатські справи, скільки моя особистісна позиція. Підтримуючи людей, я роблю це не для публічності, а суто як віруюча людина. Тож, нехай про цей бік мого життя говорять не слова, а справи. Якщо я зміг бути корисним людям, які зверталися до мене, то це мене тільки радує» — з таким гаслом  починається кожний  день депутата Гемаєва Х.З, талановитого господаря, прекрасної людини.

 

У публікації використані матеріали інтерв’ю Н.Заборової (КП «Редакція міської газети «Очаків»)

Теги: , ,