КМУ повинен забезпечити право українців на доступні ліки, а не підігрувати великим фармкорпораціям.

Кабінет міністрів повинен відмовитись від практики підігрування великим фармацевтичним підприємствам та забезпечити доступ на ринок дешевих і якісних аналогів дорогих ліків.

Партія вважає неприйнятною практику, за якою уряд приймає рішення про скасування ліцензій на продаж медичних препаратів лише за вимогою виробника-конкурента.

На думку партії, такі рішення КМУ, що надають невмотивовані преференції фармвиробнику дорогих ліків, позбавляють українців права на якісне лікування за доступною ціною.

У результаті таких дій уряду українці змушені переплачувати значні кошти не за лікування, а за назву, упаковку чи оплачувати корупційну складову непрозорих рішень. Наочним прикладом таких дій є намір КМУ укласти мирову угоду з виробником ліків від гепатиту С, яка передбачає скасування ліцензії на продаж більш дешевого аналогу.

Позиція партії полягає в тому, що Урядове регулювання ринку лікувальних засобів має спрощувати доступ українців до якісних і дешевих препаратів, а не ставити людей перед вибором без вибору.

Теги: , , ,