Приведення тарифів до обґрунтованого рівня та платоспроможності людей – єдина можливість уникнути комунального колапсу

Країну охоплює криза комунальних неплатежів. Приведення тарифів до обґрунтованого рівня та платоспроможності людей – єдина можливість уникнути комунального колапсу.

Економічно необґрунтоване підвищення тарифів призвело до того, що і без того бідні українці стали ще біднішими.

Загальна сума заборгованості населення і держави за житлово-комунальні послуги в січні 2017 роки вже досягла рекордної суми в 54,2 млрд гривень. А за результатами опалювального сезону цей борг стане ще більшим.

«Наш край» попереджав про це та вже звертався до Національної комісії з держрегулювання енергетики та комунальних послуг з вимогою переглянути тарифи для всіх постачальників послуг.

Сьогодні українці масово не платять за комуналку, тому що не можуть оплатити необґрунтовано високі тарифи за тепло, воду та електрику. Разом з тим, держава не виконує свої зобов’язання з відшкодування субсидій постачальникам послуг. Насамперед від цього страждають комунальні підприємства та ОСББ.

На виконання рішення РНБО, уряд спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, мають вивчити об’єктивність, економічну і соціальну обґрунтованість встановлених тарифів та вдосконалити державне регулювання у сфері природних монополій. Проте віз – й нині там: жодних кроків не спостерігається.

Виходом з цього порочного кола може стати тільки зниження тарифів і приведення їх до економічно обґрунтованих показників, а також – до реального рівня доходів людей.

Теги: , ,