Дорошівська об’єднана територіальної громади. Частина 2

Децентралізація продовжує семимильними кроками пересуватися по території країни, поглинаючи одну за одною області. На сьогодні з 712 об’єднаних територіальних громад, створених за перспективними планами, що розроблялися на рівні обласних державних адміністрацій за участі їх колег з районів, 322 – вже остаточно об’єдналися. Наприкінці минулого року на Вознесенщинівибори відбулися у трьох громадах – Олександрівській, Прибужанівській та Бузькій. На черзі – Дорошівська ОТГ, в котру окрім Дорошівки долучилася також і Білоусівка. Вже 30 квітня тут обиратимуть голову та депутатський корпус сільської ради об’єднаної громади. І у цьому питанні головне – не помилитися з вибором.

3 березня у Дорошівці за «круглим столом» зібрався актив сіл, що увійшли до Дорошівської об’єднаної територіальної громади. У зустрічі з місцевими також взяли участь голова районної ради І.А. Бурдін та його колеги по фракції партії «Наш край» у райраді І.В. Білоконь, П.М. Корж. На порядку денному – виключно актуальні питання, що турбують місцевих мешканців.

Петро Миколайович Корж, керівник ТОВ «Дружба»:«Найголовнішим завданням для новоствореної Дорошівської ОТГ вважаю розробку та впровадження стратегії розвитку сіл Дорошівка та Білоусівка. Вона повинна бути обов’язково, і всі верстви населення громади мають бути ознайомлені з нею. Лише за таких умов ми можемо сподіватися на цілісну її реалізацію. Дорошівка сьогодні не приймає участь ні в українських, ні в міжнародних грантах конкурсів проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Від цього й відсутність освітлення, проблеми з водопостачанням, жахливий стан інфраструктури та застій в ремонтах закладів соціальної сфери. Державний фонд регіонального розвитку надає кошти, котрі можуть піти виключно на розвиток громади. Але для їх залучення все ж необхідно трохи попрацювати. Немає бажання – немає інвестицій. Для того, щоб бажання було, слід брати у команду тих, хто готовий до цього, хто знає, що таке написати проект, що таке відвезти його для участі в Миколаїв чи Київ, що таке відстояти його та врешті перемогти.

Також ми повинні задуматися над створенням підприємств по переробці сільгосппродукції на місцевому рівні. Це дозволить не лише нові робочі місця створити, а й значно збільшити надходження до бюджету об’єднаної громади. Важливою є й організація надання послуг по обробці присадибних ділянок всім мешканцям села, безкоштовні послуги ветеранам праці, які раніше працювали у сільському господарстві».

Теги: ,