Дорошівська об’єднана територіальної громади. Частина 5

Децентралізація продовжує семимильними кроками пересуватися по території країни, поглинаючи одну за одною області. На сьогодні з 712 об’єднаних територіальних громад, створених за перспективними планами, що розроблялися на рівні обласних державних адміністрацій за участі їх колег з районів, 322 – вже остаточно об’єдналися. Наприкінці минулого року на Вознесенщинівибори відбулися у трьох громадах – Олександрівській, Прибужанівській та Бузькій. На черзі – Дорошівська ОТГ, в котру окрім Дорошівки долучилася також і Білоусівка. Вже 30 квітня тут обиратимуть голову та депутатський корпус сільської ради об’єднаної громади. І у цьому питанні головне – не помилитися з вибором.

3 березня у Дорошівці за «круглим столом» зібрався актив сіл, що увійшли до Дорошівської об’єднаної територіальної громади. У зустрічі з місцевими також взяли участь голова районної ради І.А. Бурдін та його колеги по фракції партії «Наш край» у райраді І.В. Білоконь, П.М. Корж. На порядку денному – виключно актуальні питання, що турбують місцевих мешканціц.

    Олег Володимирович Сліпченко, приватний підприємець:«Моє бачення розвитку громади заключається в наступних змінах. По-перше, ми маємо відремонтувати дорогу від села до траси. Цей відрізок шляху завжди був в хорошому стані, чого не можна сказати про сьогоднішній день. Турбує мене й ремонт вуличних доріг безпосередньо у Білоусовці, по яких буквально неможливо їздити. Особливо на тих ділянках, де проводилася реконструкція водогону. Нагальною проблемою села стають сміттєзвалища. Якщо раніше ми мали одне місце для відвантаження села, то сьогодні ці місця ростуть, немов гриби після дощу. Сміття залишають там, де зручно. І сліди цього «зручно» ми потім спостерігаємо і посеред вулиці, і на полях. Ніхто в селі не хоче наводити порядок. По-друге, маємо подумати й над вуличним освітленням. Для цього також не вистачає організаторської роботи місцевої влади. Я, наприклад, біля власного будинку обладнав ліхтар. Але ж не всі можуть собі це дозволити. Сільська рада має підставити плече у цьому питанні. По-третє, зовсім без уваги впродовж останніх років залишається культурна сфера у Білоусівці: стеля в Будинку культури може завалитися, сцена також в аварійному стані. А де ж нашій талановитій молоді займатися, як проводити дозвілля? Хто на це має звернути увагу? По-четверте, слід подумати й про місцеву загальноосвітню школу. В останній раз капітальний ремонт тут проводився у далеких 2007-2008 роках. Тоді було замінено вікна, проведено утеплення та заходи по аварійності. Але ж не завадило б провести й ремонт всередині приміщення, подбати про матеріально-технічний стан школи, осучаснення навчального процесу. А для цього варто залучати інвестиції. І чим більше, тим краще. Загального бюджету ОТГ не вистачить для ремонту навіть одного закладу громади. Скажімо, лише на капітальний ремонт школи потрібно витратити близько 20 млн грн. А де взяти ці кошти? По-п’яте, скласти прогноз по розширенню резервів наповнення бюджету. Бюджет Білоусівської сільської ради по всім показникам втричі менше, ніж у Дорошівської.

Теги: ,