Уряд має більше кредитувати енергозбереження, аніж нарощувати борг із субсидій

Уряд має зробити “теплі” заходи з підвищення енергоефективності помешкань більш доступними для людей. Держава субсидує заборгованість за комуналку, замість того, щоб спонукати громадян робити житло більш енергетично ощадливим .

До прикладу. Якщо за 2015 та 2016 роки учасниками програми “теплих” кредитів стали 215 тисяч сімей, то за даними Держстату, тільки в січні-лютому 2017 р. за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулися 870,4 тис. домогосподарств. Кількість учасників Програми житлових субсидій, які одержували субсидії, становить 42,3% від загальної кількості домогосподарств України.

Партія вимагає від уряду перерозподілити витрати: збільшити витрати на енергоефективність, що найменше, на 10 млрд грн. У майбутньому це дасть можливість значно зекономити на субсидіях. Уряд має більш активно фінансувати заходи з енергоефективності, інакше далі кількість тих, хто потребує субсидії, буде лише збільшуватися. Закінчення опалювального сезону – гарна нагода прискорити програму енергомодернізації будинків.

Теги: ,