Заява Миколаївської обласної організації «НАШ КРАЙ» про скасування рішення щодо введення абонплати за користування газовими трубами

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)  прийняло рішення про встановлення абонплати за підключення до системи газопостачання. Плату з 1 квітня будуть платити споживачі щомісяця, незалежно від фактичного обсягу споживання. Абонплата буде нараховуватися на підставі приєднаної потужності кожного споживача (відповідно до типу газового лічильника).

Згідно цього рішення, кожна українська сім`я, незалежно від кількості спожитого газу, повинна додатково сплатити від 92 до 350 грн (в деяких областях України) щомісяця. За словами експертів, це рішення болюче вдарить саме по побутових користувачах, які і так намагаються економно використовувати газ. Найбільш постраждають громадяни, які не мають газових лічильників або користуються газом час від часу, сезонно. Деякі споживачі по селах навить самі провели за свій кошт труби та віддали їх на баланс облгазів, а тепер будуть за свої ж труби платити абонплату. Субсидії на компенсацію цих поборів не передбачені!

За висновком експертів, запровадження абонплати призведе до зростання рахунків за споживання газу для всіх. Це – чергове приховане підвищення тарифу.

Виникає нерозуміння ситуації, при якої громадяни України повинні сплачувати приватним облгазам за користування державним ресурсом. В першу чергу від введення абонплати за підключення до системи газопостачання виграють власники газорозподільних компаній. 70% цього бізнесу контролює Фірташ з партнерами та компанії російських олігархів. Другими по отриманню надприбутків стають облгази.

Партія “Наш край” вимагає негайно скасувати рішення, яким запроваджено абонплату на газові труби.

Теги: