«Наш край» перевіряє, як виконується програма «Доступні ліки»

1 квітня офіційно стартувала програма «Доступні ліки», яка має дозволити громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або із невеликою доплатою. Цей механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Разом з тим, інші програми відшкодування, які, наприклад, поширюються на інсуліни, продовжуватимуть діяти.

МОЗ повідомило раніше, що для реімбурсації потрібно звернутись до лікаря, отримати виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки та отримати ліки.

На гарячу лінію партії вже надходять скарги від людей про те, що програма “Доступні ліки» не працює. Ані лікарі, ані аптекарі, ані пацієнти не розуміють, що потрібно робити. Лікарі не розуміють, як вони мають виписувати рецепт. Аптекарі не знають, хто та як укладатиме угоди на участь у програмі. Пацієнти не володіють інформацією, які ліки підпадають під реімбурсацію та які аптеки працюють за цією програмою.

“Наш край” здійснить перевірку в регіонах, щоб дати отримати об’єктивну оцінку. За підсумками перевірки буде підготовлено загальний звіт.

Теги: , ,