Уряд має припинити експерименти над українцями щодо оплати житлово-комунальних послуг

У жовтні 2016 року, перед початком опалювального сезону, уряд ухвалив Постанову про розстрочку за оплату опалення, яка врегулювала відносини між теплопостачальниками, газопостачальниками та НКРЕКП у наданні споживачам розстрочки при оплаті за опалення. Важливо, що тисячі домогосподарств, які не змогли отримати субсидію від держави, в умовах накручених тарифів оформили договори на розстрочку по оплаті за опалення, отримавши гарантії строком на один рік.

Проте уряд вирішив продовжити власну ганебну практику раптової зміни рішень громадян в питаннях комунальних послуг та поекспериментувати з терпінням і платіжною спроможністю українців. Як привід уряд використав зобов’язання перед МВФ, яке міститься в оновленому Меморандумі з Фондом.

Таким чином, влада ошукує громадян, які свого часу виявили готовність сплачувати плату за опалення без державної допомоги. Просто новою постановою уряд автоматично перетворює чесних платників на повноцінних боржників з повним пакетом штрафних санкцій, передбачених законодавством.

Партія звертає увагу, що це вже не перший раз, коли уряд безкарно і свавільно змінює ним же визначені умови оплати комунальних послуг. Так минулого року громадянам, які мали субсидію Кабмін дав гарантії про збереження коштів, які вони заощадять при розрахунках за опалення, а у серпні 2016 року була ухвалена постанова про списання заощаджених коштів до держбюджету.

У ситуації з розстрочкою за опалення такій самий підхід – сперш обіцянка, а потім скасування всіх домовленостей.

Новий експеримент уряду над платниками послуг ЖКГ здійснюється в умовах накручених комунальних тарифів та постійного зниження соціальних нормативів за якими призначаються субсидії та нараховуються пільги на опалення. Так норматив по газу нещодавно було знижено з 7 до 5,5 кубометрів на 1 кв.м. площі.

«Наш край» наполягає на дотриманні урядом своїх зобов’язань та захистити людей, які уклали договір розстрочки на опалення. Кабмін не має права в односторонньому порядку скасовувати постанову та розривати договори зі споживачами. Держава має дотримуватись взятих на себе зобов’язань, особливо коли споживач розраховується самостійно на зручних умовах, а не за рахунок субсидії.

Теги: , ,