Отримання безвізового режиму з країнами ЄС не вирішує проблем пересічних українців

Надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС минулого тижня стало топ-темою в українських ЗМІ. Перші особи держави, політики і політичні експерти в один голос робили гучні заяви про рішучі зміни для України та українців, про відкриття дверей в ЄС.

Але жодному з державних діячів та політиків так і не вистачило сміливості зізнатись, що це не перемога для пересічного українця.

Владі не вистачило сміливості визнати, що отримання безвізу – це перемога виключно для дуже вузького кола українців – не більше 10%, які і так мали гроші для оформлення віз, покупки квитків та коштовних турів на відпочинок в країнах ЄС.

Переважна більшість українців стурбований питаннями не безвізу з ЄС та подорожування Європою, а питаннями перерахунку пенсії для батьків, подорожчанням ліків, перспективами якості та коштовності медичного обслуговування, надвисокими тарифами та низькими доходами. У країні, в якій за даними ООН – 60% громадян знаходяться за межею бідності, отримання безвізу, яким може скористатись кілька відсотків громадян, – сумнівне досягнення.

«Наш край» вимагає від влади публічно оголосити перелік пріоритетів, якими вона керується. Влада повинна відокремити свій піар на міжнародному рівні від пріоритетів, які стосуються всіх українців, їхнього добробуту.

Теги: , ,