“Наш край” вимагає усунути несправедливість у програмі виплати невикористаної суми субсидії людям

Уряд переможно оголосив, що українські сім’ї, які отримують субсидії та заощадили на споживанні газу чи електроенергії для опалення, отримають до 700 гривень. З одного боку, добре, що 1,5 мільйона українських сімей отримають гроші, які сьогодні так багатьом потрібні. Але, разом із тим, це рішення є несправедливим щодо інших українських сімей, які не підпадають під програму виплати невикористаних коштів субсидій.

“Наш край” вважає це рішення уряду помилковим та недостатнім.

По-перше, виплачувати людям слід не частину, яку визначив уряд, а всі зекономлені кошти.

По-друге, якщо вже уряд ухвалив таке рішення, зекономлені на інших послугах кошти також потрібно виплачувати людям.

По-третє, уряд має звернути увагу також на ті сім’ї, які з якихось причин не мають можливості отримувати субсидії та змушені самостійно сплачувати за “космічними” тарифами.

Партія неодноразово наголошувала на необґрунтованості встановлених комунальних тарифів. Проте держава продовжує компенсувати їх монополістам – постачальникам послуг у повному обсязі за допомогою механізму субсидій. А люди, у разі заощадливого споживання комунальних послуг, отримують лише невелику частку від зекономленого. Заявлена сума у 700 грн., які мають отримати деякі українські сім’ї, – це менше, ніж середня місячна платіжка за опалення.

Не менший подив викликає той факт, що сім’ї, які ощадливо споживають газ для приготування їжі чи підігріву води, не витрачають намарно воду чи електроенергію, не підпадають під цю програму виплати невикористаних коштів субсидій. Кабмін користується незбагненою логікою у своїх рішеннях.

“Наш край” вимагає від уряду запровадити прозорі механізми виплати невикористаних коштів субсидій, а також надати можливість тим, кому не призначена субсидія, здійснити енергомодернізацію помешкань та встановити сучасне обладнання, яке дозволить суттєво заощаджувати на комунальних послугах.

Витрачання бюджетних коштів має бути цільовим та продуманим.

Разом із тим, партія наголошує на необхідності переглянути тарифи, та привести їх до економічно обґрунтованого рівня.

Гроші на субсидії спрямовуються з бюджету, а тому мають використовуватися на благо всіх громадян України.

Теги: , , ,