Набір слайдів – це ще не реформа: «Наш край» вимагає обговорення пенсійної реформи за змістом

Після приїзду МВФ в Україну уряд активізував інформаційну кампанію з піару «пенсійної реформи». Замість довгоочікуваного законопроекту урядовці презентували набір слайдів, який був схвалений урядом та поширений у ЗМІ як законопроект. Разом з тим, законопроект щодо пенсійної реформи досі не надійшов до Нацради реформ та парламенту, радше за все, він з’явиться там тільки після кулуарного узгодження з МВФ.

Уряд продовжує озвучувати популістські та суперечливі положення пенсійної реформи, які, на його думку, мають спокусити українців на підтримку урядових ініціатив. Йдеться про так зване підвищення соціальних стандартів, автоматичне осучаснення пенсій після проведення реформи, «купівлю додаткового стажу» тощо.

Разом з тим, Кабмін уникає публічного обговорення суперечливих питань:

  • підвищення мінімального страхового стажу до 35 років (замість підвищення вікового бар’єру);
  • скасування спецпенсій держслужбовцям та службовцям за вислугою. Під ударом опиняються посадовці найнижчих ланок державних органів влади, де рівень зарплат залишається низьким;
  • скасування страхових виплат інвалідам, учасникам бойових дій, отримувачам пільгових пенсій та багато інших.

Уряд продовжує цинічно ігнорувати пенсійне законодавство та пов’язувати осучаснення пенсій з проведенням «пенсійної реформи». Нова обіцянка уряду – після прийняття парламентом реформи «буде запущений механізм постійної індексації пенсій».

Партія «Наш край» вкотре нагадує, що осучаснення пенсій жодним чином не пов’язане з пенсійною реформою уряду. Щорічне осучаснення пенсій – це вимога українського пенсійного законодавства.

Позиція «Нашого краю» залишається незмінною – осучаснення пенсій незалежно від пенсійної реформи. Уряд повинен дотримуватись пенсійного законодавства.

«Наш край» вимагає розпочати загальнонаціональне публічне обговорення реформи пенсійного законодавства. Це питання стосується не тільки уряду, якій може просто піти у відставку чи отримати ще один кредит від МВФ, – це стосується кожного українця, якому потрібно заробити та дожити до пенсії. Українці мають право знати яка пенсія на них чекає та що вони можуть зробити для поліпшення пенсій своїх та батьків.

Теги: , , , , ,