МОЗ продовжує обговорювати медреформу, коли українці помирають від ботулізму за відсутністю сироватки

В Україні за останні три місяці зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм. Дев’ять українців померли від того, що в країні немає сироватки від цього захворювання.

Разом з тим, у країні офіційно немає сироватки від низки смертельно небезпечних захворювань та вірусів. Люди гинуть, а МОЗ зайнятий агітацією за провальну медреформу. Ситуацію вирівнюють волонтери, які самотужки нелегально постачають до країн медпрепарати для порятунку людей.

Катастрофічна ситуація з ботулізмом та іншими інфекційними захворюваннями яскраво відображає неготовність МОЗу до протистояння смертельним інфекційним захворюванням.

Керівництво МОЗУ вирішує проблему з ботулізмом шляхом закупівлі сироватки через міжнародні організації. Пацієнти чекають, поки всі юридичні питання будуть виконані і ліки легально в’їдуть в країну. Це за умови, що потрібні ліки, сертифіковані в європейських країнах, є автоматично сертифікованими в Україні та можуть бути закуплені міністерством.

Партія «Наш край» вимагає від уряду та МОЗу негайно розробити програму прозорого забезпечення державних лікарень повним комплектом сироваток та противірусних препаратів, у тому числі препаратів для профілактики – щеплення та лікування смертельно небезпечних захворювань, таких як правець, сказ, ботулізм тощо.

Теги: , , , ,