«Наш край» вимагає негайно внести зміни до закону про комерційний облік комунальних послуг

Парламент ухвалив закон про комерційний облік комунальних послуг, що містить ганебні антисоціальні норми щодо обліку теплової енергії та гарячої і холодної води.

Партія «Наш край» наполягає на негайному доопрацюванні закону та прийнятті відповідних поправок, спрямованих на захист споживачів.

Закон містить низку антиконституційних норм на підтримку монополістів – постачальників послуг, які суттєво звужують права споживачів.

Закон прямо зобов’язує споживачів – пересічних українців покривати всі витрати на оснащення будинків вузлами комерційного обліку, обслуговування, заміну та повірку вузлів обліку. І все це під прикриттям європейського досвіду та стандартів.

Закон суперечить низці інших законів.

Так, зокрема, у частині про відшкодування збитків постачальнику за встановлення вузлів комерційного обліку споживачами пряме протиріччя ст. 17 Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність». У цьому законі чітко прописано, що «періодична повірка, обслуговування та ремонт засобів вимірювальної техніки, що є власністю фізичних осіб, здійснюється за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги…».

Те саме стосується положення нового закону про відшкодування постачальнику збитків за повірку приладів комерційного обліку: знову за рахунок споживачів.

Таке ставлення до споживачів – громадян України значно звужує їхні права та суперечить 22 статті Конституції, де чітко зафіксовано: « При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

Закон встановлює нові складні норми щодо сплати послуг за гарячу та холодну воду, які потребують здійснення аудиту кожного будинку.

Так, рахунок за спожиту гарячу та питну воду буде залежати від наявності облікових вузлів (лічильників) і розбіжності у сукупних показниках всіх лічильників у будинку та показань комерційного облікового приладу (головного лічильника). Згідно із законом, різниця розподіляється на всіх споживачів.

З опаленням ще жорсткіше: наявність лічильника тепла у споживача буде братись до уваги та вплине на розмір рахунків лише у тому випадку, якщо 50% споживачів встановлять лічильники тепла. В усіх інших випадках спожите тепло, обліковане комерційним обліком (головним лічильником), буде поділене на всіх.

Депутати відхилили всі поправки, які були спрямовані на поліпшення цього закону у частині захисту прав споживачів.

“Наш край” вимагає внести зміни до закону, які мають однозначно закріпити принцип усі витрати на встановлення, обслуговування, ремонт та заміну засобів обліку комунальних послуг несе їхній постачальник. Люди не мають платити за лічильники.

Теги: , ,