“Люди не мають платити за лічильники”: “Наш край” вимагає негайного перегляду закону про облік компослуг

Верховна Рада має негайно внести зміни до ухваленого на користь монополістів закону про комерційний облік комунальних послуг, який змушує людей сплачувати ще більше за облік опалення та спожитої води. Про заявив співголова “Нашого краю” Олександр Мазурчак.

За словами Олександра Мазурчака, новим законом влада вирішила підтримати монополістів – постачальників послуг.

“Влада придумала новий спосіб витягнути ще більше грошей з кишень українців та віддати їх постачальникам послуг. Відтепер кожен будинок має бути обладнано головними лічильниками на тепло і воду, а всі витрати на їхні встановлення, облік та повірку лягають на плечі споживачів. Свої ганебні антисоціальні рішення уряд прикриває європейським досвідом та стандартами. Закон потребує негайних змін, спрямованих на захист людей”, – повідомив Олександр Мазурчак.

Співголова партії “Наш край” відзначив, що перехідними положеннями закону операторів зовнішніх інженерних мереж зобов’язали встановити головні лічильники на тепло протягом року та на воду протягом двох, проте не визначено чітко, за чий рахунок вони мають це зробити.

“Навіть цю норму, спрямовану на захист людей, прописано двозначно, що може дозволити постачальникам послуг перекласти їхню оплату на людей. Безумовно, вона теж має бути зміненою – слід вказати, що ці лічильники оператори мереж встановлюють за власний рахунок”, – заявив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, що окрім обов’язкового встановленням головних лічильників, закон запроваджує нові норми щодо обліку послуг.

“Так, рахунок за спожиту гарячу та питну воду буде залежати від сукупних показників квартирних лічильників та показників головного лічильника, а різниця розподілятиметься на всіх споживачів. З опаленням ще жорсткіше: наявність лічильника тепла у споживача буде братись до уваги лише у тому випадку, якщо 50% споживачів у будинку встановлять такі прибори обліку. В усіх інших випадках спожите тепло, обліковане будинковим лічильником, буде розподілене на всіх”, – додав Олександр Мазурчак.

Він відзначив, що ухвалений парламентом закон порушує Конституцію.

Детальніше читайте на сайті — http://nashkray.org/?p=7011

Теги: , , ,