«Наш край» вимагає від уряду налагодити роботу програми «Доступні ліки», а не плодити чергові обіцянки

Урядовці прозвітували, що за чотири місяці загалом 6200 аптечних закладів приєднались до урядової програми «Доступні ліки». Разом з тим, віце-прем’єр-міністр Павло Розенко пообіцяв, що буде розширено перелік ліків за програмою на 50 препаратів – від провідних виробників Європи та Індії. Також урядовці обіцяють додаткове фінансування в розмірі 200 млн. грн., тобто навіть повторний розрахунок був неточним і програма вкотре потребує збільшення фінансування.

Уряд пропонує скористатися імпортними постачальниками, замість того, щоб стимулювати вітчизняних виробників ліків. Тим часом урядовці вкотре обіцяють, що всі аптеки незабаром приєднаються до програми. Знову одні обіцянки.

«Наш край» постійно отримує на гарячу лінію тривожні сигнали з різних регіонів про недоліки урядової програми: люди повідомляють про нестачу ліків, особливо дешевих, що передбачені програмою. Сигнали про нестачу поступають з Вінницької, Волинської, Донецької, Івано-Франківської областей.

Дистриб’ютори медичних препаратів не хочуть закуповувати дешеві ліки. Уряд знов перекладає відповідальність на місцеву владу та держадміністрації.

Продовжують надходити прохання про включення до переліку необхідних для населення препаратів діабетичних захворювань.

Селекторні наради та перекладання відповідальності на місцеву владу, до чого вдається уряд, – це не вирішення проблеми. У регіонах люди чекають на препарати, яких просто немає в аптеках, бо уряд не врахував підвищений попит та не має впливу на дистриб’юторів.

«Наш край» вимагає запустити нарешті у повному обсязі урядову програму “Доступні ліки”, яка стартувала майже чотири місяці тому. За цей час, маючи бажання, можна вже було вирішити усі проблемні питання.

Теги: , ,