«Наш край» вимагає від МОЗ не економити на життях українців та забезпечити вчасність постачання закуплених ліків у регіони

Протягом літа МОЗ України так і не спромігся вирішити проблеми із закупівлею ліків. Незважаючи на доповіді про успіхи, ситуація з ліками в регіонах залишається складною.

МОЗ розповідає, що Рахункова палата опублікувала висновки про ніби ефективну закупівлю ліків через міжнародні організації: за її підрахунками, було зекономлено 40% бюджетних коштів.

Але попри цю економію експерти сигналізують про значні недоліки цієї системи закупівель ліків. Цього року за кошти бюджету 2016 року МОЗ отримало тільки 70% від проплачених ліків. В той час, як ПРООН завершило 99% закупівель ліків.

Так, наприклад, станом на кінець серпня результат закупівель лікарських засобів для лікування різних дитячих захворювань: закуплено по 10 захворюванням від 79% від потреб, поставлено в Україну від 59%, із закупівель реактивів для скринінгу новонароджених – 0%, деякі інші ліки поставлено в регіони на рівні 2% від потреб.

Також продовжують надходити скарги на недоліки у роботі програми “Доступні ліки”: майже за півроку уряд так і не налагодив постачання усіх необхідних ліків до аптек.

Партія «Наш край» вимагає від керівництва МОЗУ негайно публічно відзвітувати про стан поставок закуплених лікарських засобів у регіони України.

Партія вимагає негайно провести службове розслідування та покарати винних у зриві строків. Забезпечити негайну доставку лікарських засобів, особливо дитячих, до лікарень у регіонах України.

Теги: , , ,