“Уряд позбавляє українських студентів можливості навчатися вдома”, – “Наш край” вимагає змін у вищій освіті

“Наш край” вимагає від уряду негайно розробити концепцію реформування вищої освіти, інакше українськи студенти далі виїжджатимуть на навчання за кордон. Про це заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак.

Він переконаний, те, що сьогодні уряд змушує студентів 21-го століття навчатись за стандартами освіти 19-го, виштовхує їх на навчання за кордоном.

“МОН України досі працює за застарілими стандартами підготовки спеціалістів, без урахувань вимог сучасності. Це призвело до того, що сьогодні 4% українських студентів навчаються за кордоном. Йдеться про працьовиту, освічену українську молодь, яка виїхала за освітою, що відповідає сучасному розвитку економіки. Вища освіта сьогодні потребує негайного реформування”, – зазначив Олександр Мазурчак.

За його словами, окрім відсутності бачення розвитку освіти, уряд досі не розуміє потреб сучасного ринку праці.

“У країні дефіцит робочих професій – кількість закладів, які готували слюсарів, монтажників або зварювальників істотно зменшилась, а нинішній попит на цих працівників зашкалює. Натомість Міністерство освіти далі штампує тисячі юристів та економістів, які поповнюють лави безробітних”, – наголосив Олександр Мазурчак.

Він зазначив, сьогоднішні намагання уряду реформувати освіту зводяться до дрібних змін, тотальної економії та зазіхань на конституційні права громадян.

Детальніше читайте на сайті — http://nashkray.org/?p=7579

Теги: , , ,