«Наш край» вимагає до ухвалення урядових “реформ” привести їх у відповідність до Конституції та низки законів

Перед початком нового політичного сезону уряд представив п’ять “реформ”. Про медичну, пенсійну та земельну реформи від уряду говорилося неодноразово, проте кабмін знову намагається агітувати за сумнівні зміни, більшість з яких суперечать Конституції України.

Кабмін, який насправді можна назвати “урядом слайдів”, продовжує проштовхувати дві найбільш суперечливі реформи: пенсійну та медичну. Урядовці агітують обіцянками про непідвищення пенсійного віку, про скасування 15% податку з працюючих пенсіонерів, про перерахунок пенсій. Але урядовці не звертають уваги на такі суперечливі та несприйнятливі положення пенсійної реформи, як підвищення мінімального страхового стажу, скасування пільг для держслужбовців, зрівняння пенсій для всіх пенсіонерів, які не можуть підтвердити документально стаж роботи до 2000 року.

Щодо медичної реформи уряд продовжує мантри про «гроші, які будуть ходити за пацієнтом», забуваючи сказати, що це будуть гроші самих пацієнтів, які вони будуть доплачувати додатково після сплати податків. Забуває уряд також під час слайд-шоу розповісти про «гарантований пакет» медичних послуг, який кожного року буде змінюватись рішенням Кабміну за умови наявності коштів у бюджеті, забуває і про порушення чинної Конституції.

Вже зараз становиться зрозуміло, що уряд готовий з новим ентузіазмом працювати за програмою просування у будь-який спосіб цих двох ключових реформ, на яких наполягають доглядачі з МВФ.

Партія «Наш край» вимагає до ухвалення законопроектів привести їх у відповідність до Конституції та низки законів, з якими вони зараз конфліктують. Особливо звернути увагу на позиції законопроекту, які суперечать чинному бюджетному законодавству, податковому законодавству, положенням про пільги та гарантії держави пільговим категоріям, термінології, яка не відповідає чинному законодавству про ціноутворення і медичні послуги та багато інших. Якщо всі ці доопрацюванням не будуть зроблені, так звані реформи не зможуть запрацювати згідно із законодавством, вони будуть заблоковані під час спроби виконати, бо суперечать суміжним законам, або буде заблокована в судах і залишаться на паперах.

Уряд має вилучити положення із законопроектів, які суперечать Конституції України, пункти, які скасовують чи обмежують права та можливості українців на гідне життя, лікування та пенсійне забезпечення.

Теги: , , ,