“Якщо не інвестувати в освіту, доведеться будувати тюрми”: “Наш край” вимагає від уряду прийняти зміни до реформи освіти

Ставлення до освіти у чинного уряду – це ставлення не реформатора, а головбуха. Про це в інтерв’ю журналістам заявив співголова партії “Наш край” Олександр Мазурчак.

За словами Мазурчака, сьогодні в уряді головна позиція – економити на усьому, в тому числі й на освіті.

“Ставлення до освіти у чинного уряду – це ставлення не реформатора, а головбуха. Кабмін скоротив держзамовлення у вузи, коли вже тривала вступна кампанія, запропонував скоротити кількість студентів, які отримують стипендію. Ще Бісмарк казав: якщо не фінансувати школи, то доведеться будувати тюрми. Я би дещо перефразував цей вислів: якщо не інвестувати в освіту, не розвивати її, то доведеться будувати тюрми?”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він також заявив, що партія “Наш край” вимагає змін у реформуванні вищої та професійно-технічної освіти, а також – забезпечення фінансування цих змін із бюджету.

“Цю реформу, як і багато інших, Кабмін почав з кінця: Міносвіти розпочало реформувати молодшу школу, сподіваючись поступово дійти до вишів. Урядовці пішли за принципом: головне в’язатися у бійку, а там побачимо. У владі й гадки не мають, що отримають “на виході”. Хоч закон і містить прогресивні положення, але щоб ці зміни були реалізовані, уряд має продемонструвати, звідки братиме кошти та на що їх спрямовуватиме насамперед”, – зазначив Мазурчак.

Також, за словами Мазурчак, у партії вимагають від уряду передбачити видатки на реалізацію освітньої реформи в бюджеті-2018, тому що продовження нинішньої політики урядовці призведе до масового виїзду молоді за кордон.

“Молодь поїде, або не отримає тут необхідної освіти. Відповідно не зможе влаштуватись на роботу. Відповідно не платитиме податки. А це призведе до зменшення надходжень до пенсійного фонду вже у найближчій перспективі”, – додав Мазурчак.

Як відомо, депутати в другому читанні проголосували за Закон “Про освіту”. За підрахунками міністра освіти Лілії Гриневич, на реалізацію реформи потрібно 87 мільярдів гривень.

Теги: , , , ,