Те, за що має платити центр не можна перекладати на регіони, – «Наш край» закликає не переносити загальнодержавні видатки на місцеві бюджети

Уряд в проекті бюджету на 2018 рік передбачає фінансування з місцевих бюджетів витрат на пільги громадянам на опалення, електроенергії, водопостачання та відведення, сплату комунальних послуг, утримання будинків та прибудинкових територій, вивезення побутового сміття. Замість субвенції з держбюджету це покладається на місцевий бюджет.

Неспроможність Уряду проводити збалансовану фінансову політику в умовах реформи децентралізації відображається у пільгах в сфері ЖКГ на суму 7 млрд грн, які уряд перекладає на місцеві бюджети.

Окрім того, у держбюджеті слід передбачити адресну грошову допомогу на пільгове перевезення окремих категорій громадян та перевести на обласний рівень фінансування системи професійно-технічної освіти.

Влада вкотре намагається позбутися тягаря та скинути з себе відповідальність на місцевий рівень. З одного боку, влада декларує збільшення місцевих бюджетів та розширення їхніх можливостей для розвитку, а з іншого – намагається перекласти ще більш витрат на них.

Таким чином влада намагається зробити винною у винною у неспроможності захистити громадян у сфері ЖКГ місцеву владу.

Партія «Наш край» вимагає забезпечити надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на пільги та субсидії по ЖКГ в повному обсязі. Не можна перекладати загальнодержавні гарантії та витрати на місцеві бюджети.

Теги: , , ,