«НАШ КРАЙ» вимагає від уряду не проштовхувати антиконституційну медреформу та повернутися до виконання своїх поточних обов’язків

Заборгованість із зарплати. Влада проштовхує медреформу, у той же час зростає заборгованість із зарплат медикам.

Моніторингові дані Держстату України свідчать, що у січні–липні заборгованість із зарплати у сфері охорони зросла вдвічі – з 7,2 млн. грн. (на 01.01.17) до 14,4 млн. грн. (на 01.08.2017).

Тенденція продовжилася в останні два місяці: у серпні відбувся різкий стрибок заборгованості – на 1 вересня вона досягла 23,76 млн. грн. У вересні заборгованість ще виросла на 63,9% (до попереднього місяця), а з початку року – на 228,6%.

Лише 27 вересня цього року уряд, у відповідь на зростання заборгованості із заробітної плати у медичній сфері, ухвалив розпорядження про розподіл медичної субвенції з державного місцевим бюджетам. Усього було розподілене 559 млн. грн., з яких 81,7 млн. грн. – на погашення заборгованості із зарплати.

Профспілка працівників охорони здоров’я заявила, що станом на 6 жовтня заборгованість із зарплати медиків становить 86,5 млн грн, коли за підрахунками Міністерства охорони здоров’я – 46 млн. грн.

Це означає, що грошей не вистачає вже зараз і до кінця року потрібно буде виділяти ще, а наявні резерви вже вичерпані.

Партія «НАШ КРАЙ» вимагає від МОЗ та КМУ у найкоротші терміни розв’язати питання заборгованості медпрацівникам. Вимагаємо не допустити виникнення  подібних ситуацій у майбутньому та вчасно подати до парламенту зміни до держбюджету на поточний рік для покриття витрат на зарплати.

Медична реформа. Урядовці намагаються будь-що проштовхнути медичну реформу, яка не сприймається як медичним персоналом, так і пацієнтами. Медикам досі не зрозуміло, хто залишиться працювати після реформи, а кого звільнять, яка буде заробітна платня, за який рахунок підвисять первинній ланці оклади до 20-30 тисяч гривень.

Урядова медична реформа ставить на меті перекреслити Конституцію України та запровадити систему платної медицини.

Понад двадцять років система охорони здоров’я не модернізувалася, а навпаки деградувала. Замість того, щоб розпочати модернізацію інфраструктури державної системи медичної допомоги та медичного обладнання, підвищення кваліфікації лікарів, покращення умов праці та підвищення заробітних плат працівникам закладів охорони здоров’я, українцям пропонують обрати панацею «від усього» – платну медицину та універсальних лікарів.

Ані в парламенті, ані в уряді досі не мають ні прорахунків, ні більш-менш точної інформації про можливі наслідки та обсяги фінансових витрат пересічних українців на медичне обслуговування.

Більше того, урядовці пропонують передати частину витрат на медичні заклади з держбюджету на місцевий рівень, що може призвести до суттєвого збільшення їхніх витрат та, відповідно, зменшення видатків на розвиток громад.

«НАШ КРАЙ» вимагає від влади відмовитися від медреформи у запропонованому вигляді, натомість розробити довгострокову програму з модернізації системи державних медичних закладів, медичної інфраструктури та обладнання, підвищення кваліфікації лікарів та підвищення заробітних плат у сфері охорони здоров’я.

Теги: , ,