«НАШ КРАЙ»: уряд має не допустити, щоб люди у найхолодніші місяці залишилися без тепла

Україна входить в опалювальний сезон з невирішеними питаннями тарифної політики, обсягів держдопомоги та субсидій.

Новий опалювальний сезон уряд починає з нестачі коштів на фінансування субсидій за попередній період. Загалом на субсидії цього року було виділено 61млрд. грн., з яких 56 млрд. вже було перераховано ще до початку нового опалювального сезону. Чиновники Мінсоцполітики визнають, що цього року потрібно ще 10 млрд. грн. – за умови, що змінами до бюджету вже підвищувалися видатки за цією програмою.

У проекті бюджеті на наступний рік передбачене фінансування субсидій у розмірі лише 55 млрд. грн. Минулого року “Наш край” попереджав, що у держбюджеті–2017 закладено недостатньо коштів на фінансування субсидій. Цього року урядовці ризикують наступити на ті самі граблі.

І це незважаючи на зміну системи нарахування субсидій, що спрямована на зменшення кількості отримувачів державної допомоги.

Загалом, ситуація парадоксальна – люди переплачують, а борги зростають. Рівень оплати населенням:  січень–серпень за ЖКГ – 104:, опалення та гаряча вода – 115%. Тоді як заборгованість населення ЖКГ – 13 млрд. грн., з яких 7,4 млрд – опалення та гаряча вода, 3 млрд. – утримання будинків, 2 млрд. – водопостачання.

Разом з тим, борги ТКЕ (теплокомуненерго) станом на січень 2017 року – 27 млрд. грн., до 1 жовтня борг скоротився лише до 20,7 млрд. грн., тобто борги нагромаджуються швидше, ніж сплачуються. Ситуація наблизиться до катастрофічної, якщо уряд все ж таки зважиться на підвищення ціни на газ, яка потягне автоматичне зростання всіх тарифів.

Уряд через свою недальновидну політику ризикує зірвати опалювальний сезон та залишити людей у найхолодніші місяці без тепла.

«Наш край» вимагає: негайно переглянути систему нарахування тарифів та фінансове планування видатків на опалювання; виділити кошти на фінансування субсидій у необхідних обсягах та відмовитися від штучного зниження кількості їх отримувачів; знизити ціну на природний газ, що породжує найбільші проблеми у тарифоутворенні.

 

Теги: ,