«НАШ КРАЙ» закликає уряд не допустити згортання децентралізації в проекті державного бюджету 2018

“НАШ КРАЙ” закликає Верховну Раду не ухвалювати бюджет на 2018 рік, якщо він міститиме норми, спрямовані на фактичне скасування децентралізації.

Зокрема, у наявний проект бюджету потрібно внести зміни у частині про додаткову дотацію на здійснення переданих із державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я (16,5 млрд. грн.). Принцип розподілу коштів на облдержадміністрації руйнує принцип децентралізації, створює корупційні ризики при розподілу дотації, ставить ОТГ в залежність від обласної влади. Необхідно запровадити режим прямих бюджетних відносин держбюджету з ОТГ.

Зафіксувати, що кошти з Державного фонду регіонального розвитку (бюджет фонду на 2018 рік – 8,1 млрд. грн.) не можуть передаватися для субвенції на соціально-економічний розвиток, як це було в попередні роки. Кожного разу це відбувається в ручному режимі та непрозоро.

Держава має підтримати формування інфраструктури громад у 2018 році у вигляді субвенції в розмірі не менш ніж 2,5 млрд. грн. – у відповідності до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

У держбюджеті слід відмовитися від збільшення з 50 до 80% обсягів вилучення коштів із місцевих бюджетів до державного бюджету.

Також з проекту бюджету слід вилучити зміни до бюджетного кодексу (статті 89, 91, 102), якими передбачається передавання місцевим бюджетам видатки на надання пільг окремим категоріям громадян на оплату житлово-комунальних послуг без забезпечення відповідним ресурсом, який надавався з держбюджету у вигляді субвенції. Додаткове навантаження внаслідок цих змін на місцеві бюджети – понад 7 млрд. грн.

Слід відмовитися від пропозиції уряду передати у 2018 році на фінансування з місцевих бюджетів державні ВНЗ I-II рівня акредитації – усього 426 навчальних закладів, обсяги фінансування – 6,3 млрд. грн.

У 2018 році питання оплати пільгового перевезення окремих категорій громадян має бути покладено на держбюджети, а не на місцеві. Додаткове навантаження на громади становить 2,5 млрд. грн.

Також “НАШ КРАЙ” нагадує, що фінансування пільг та субсидій з ЖКГ у повному обсязі, а також виплата субвенцій на освіту та медицину має у повному обсязі забезпечуватися з державного бюджету. Пільги та субсидії, фінансування освіти та медицини, субвенція на перевезення пільгових категорій – це державні

Партія «Наш край» вимагає від уряду та парламенту не ухвалювати закон про бюджет, якщо в ньому не будуть враховані інтереси місцевого самоврядування. В умовах зростання видатків громади повинні мати додаткові джерела фінансування та накопичування фінансового ресурсу. Це стимулюватиме їх розвиватися, нарощувати фінансовий ресурс, самостійно формувати бюджетні витрати та планувати майбутнє.

Теги: ,