На українців чекає чергове зростання тарифів на електроенергію, тепло та гарячу воду, – “НАШ КРАЙ” закликає уряд не продавати ТЕЦ та державні пакети обленерго

Приватизація ТЕЦ та обленерго.

На тлі зростання цін на продукти харчування та завищених тарифів на комунальні послуги уряд готує українцям черговий подарунок – приватизацію електро і теплогенеруючих, а також енергорозподільчих підприємств у восьми областях України. Йдеться про так звану «велику» приватизацію, яку намагається здійснити уряд в 2018 році. Тарифи на електрику, тепло та гарячу воду продовжуватимуть зростати, а олігархи-монополісти збагачуватися.

З 2018 року уряд планує розпочати безпрецедентний розпродаж підприємств державної власності. Фонд державного майна планує продати 893 держпідприємства. Вартість цих підприємств – 189 млрд. грн.

У ФДМУ називають 2018 рік «проривним» у питанні приватизації. «Прорив» ФДМ – це, зокрема, продаж стратегічних підприємств з виробництва електро та теплоенергії. Йдеться про продаж державних пакетів акцій Миколаївської (99,9%), Дніпровської (99,9%) та Херсонської (99.8%) ТЕЦ, Запоріжжяобленерго (60%), Миколаївобленерго (70%), Тернопільобленерго (50,9%), Харківобленерго (65%), Хмельницькобленерго (70%), Черкасиобленерго (46%). Окрім цього, на продаж готуються харківський «Турбоатом» та Одеський припортовий заводи.

Приватизація цих державних підприємств посилить монополістів на ринку виробництва електричної та теплової енергії. Звичайною мовою це означає, що у 2018 році тарифи на електрику, тепло та гарячу воду зростуть заради збагачення олігархів.

Це відчують всі українці, тому що вже на сьогодні приватний бізнес контролює понад дві третини виробництва теплової енергії. Зміцнення позицій кіпрських власників українських ТЕЦ та обленерго спровокує подальше зростання тарифів, які на даний момент і так вже є необґрунтовано високими.

“Стимулюючі тарифи”.

Ситуація з майбутнім підвищенням тарифів ще більше загострюється у перспективі ухвалення тарифів. Йдеться про підвищення тарифів, що має нібито сприяти модернізації мереж та обладнання. Держава гарантує власникам певний відсоток на модернізацію мереж та обладнання, яку оплатять люди. Як засвідчив попередній досвід, ніхто з власників приватних обленерго не модернізував мережі, збагачуючись на підвищених тарифах.

Більше того, експерти енергоринку вважають, що власники 11 обленерго за новими “стимулюючими тарифами”, узгодженими з НКРЕКП гарантовано отримають додатковий прибуток у розмірі понад 30 млрд. грн. щорічно.

У порівнянні з коштами, які було сплачено за них, реальна ціна цих активів у 10-20 разів дорожче. У разі переоцінки цих енергокомпаній, їхня вартість може сягнути понад 210 млрд. грн., при цьому розмір раб-тарифу становитиме 26 млрд. грн. Ще 5 млрд. олігархи отримають від амортизації на переоцінені активи.

Партія «НАШ КРАЙ» закликає уряду припинити політику затикання дірок в бюджеті за рахунок розпродажу стратегічних підприємств енергетичної галузі, які знаходяться у державній власності. Якщо всі ці підприємства будуть продані у приватні руки – кожен українець відчує на собі чергове зростання тарифів на електроенергію, тепло та гарячу воду.

Вимагаємо припинити продаж державного майна олігархам та не допустити отримання ними додаткових доходів з необґрунтованих “стимулюючих тарифів”. На сьогодні більшість приватних власників українських ТЕЦ та обленерго зареєстровані на Кіпрі.

Теги: ,