Харківська трагедія: «НАШ КРАЙ» вимагає об’єктивного розслідування та недопущення у майбутньому подібних випадків

Харківська трагедія, яка забрала життя п’ятьох невинних громадян, не повинна повторитись знову. Кожного року тисячі українців гинуть на дорогах через нехтування нормами безпеки руху “мажорами”, низький рівень якості доріг, пияцтво за кермом, перевищення швидкості та злісне ігнорування правил дорожнього руху.

Великою є провина й правоохоронних структур, і системи судочинства, коли заможні злочинці або працівники силових відомств – колишні та чинні – уникають відповідальності чи відкуповуються від неї. Всі ці чинники призводять до абсолютно жахливих наслідків, коли водії нехтують нормами безпеки, перевищують швидкість та скоюють важки злочини.

Жахливий випадок у Харкові став черговою трагедією для всієї країни.

Партія «НАШ КРАЙ» вимагає від влади провести прозоре та об’єктивне розслідування ДТП в м. Харків, під час якої загинуло п’ять осіб. Ми вимагаємо розробити та ухвалити план системних заходів з підвищення безпеки на дорогах. Правоохоронці повинні в найкоротші строки передати на обговорення суспільства перелік заходів та системних змін до законодавства, які посилюють відповідальність за порушення норм безпеки на дорозі та за скоєння злочинів.

Але, ми застерігаємо правоохоронну систему від однобокого карального підходу. Головне питання – не зробити покарання більш жорстокими на папері, а у рівності всіх перед законом. Які б не були жорстокими каральні заході та величезними штрафи, ця система запрацює лише тоді, коли високопосадовці припинять перетинати подвійну суцільну смугу та їздити на червоне світло.

«НАШ КРАЙ» нагадує, що закон має бути однаковим для всіх.

Довідково:

18 жовтня в Харкові автомобіль Lexus, який їхав на червоне світло, внаслідок зіткнення вилетів на тротуар та перекинувся. Внаслідок ДТП загинули 5 осіб, ще 6 отримали поранення різних ступенів тяжкості, серед них двоє жінок перебувають у дуже важкому стані.

За кермом Lexus перебувала 20-річна Олена Зайцева.

Народний депутат, член колегії МВС Антон Геращенко заявив, що доньку харківського бізнесмена Олену Зайцеву, яка влаштувала жахливе ДТП з 5 загиблими у Харкові, раніше тричі штрафували за проїзд на червоне світло та перевищення швидкості.

Відразу після аварії з’явилися попередні дані, за якими Зайцева не перебувала у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, але офіційного підтвердження ним не було.

Аналіз показав присутність в організмі Олени Зайцевої опіатів у момент скоєння ДТП.

Олену Зайцеву, яку звинувачують в спричиненні ДТП у Харкові, внаслідок якої загинули 5 осіб і 6 були травмовані, арештували на 2 місяці без права внесення застави.

Таке рішення озвучила головуючий суддя Світлана Муратова під час засідання суду у п’ятницю.

 

Теги: ,