Уряд вдає піклування про людей передпенсійного віку, – «НАШ КРАЙ» вимагає прийняти закон про пільгові пенсії та пільгове оподаткування

Уряд запровадив обов’язкове квотування для підприємств та роботодавців, які повинні мати 4% працівників віком від 45 років. Ця норма, за словами урядовців, передбачена пенсійною реформою задля гарантування людям передпенсійного віку отримання необхідного страхового стажу. Приховуючи підвищення пенсійного віку, Кабмін вдався до старих популістських винаходів, які ускладнюють роботу підприємствам під час кризи та створюють ілюзію турботи про людей похилого віку.

Запровадження квотування для працівників понад 45 років є калькою від норми про 4% людей з інвалідністю від загальної кількості працівників підприємств. Досвід свідчить, що квотування для людей з інвалідністю є неефективним для забезпечення їхніх прав: у більшості випадків керівництву підприємства вигідніше сплатити штраф у розмірі мінімальної заробітної плати (3200 грн.), ніж працевлаштовувати людей з особливими потребами.

Ситуація з працівниками старших за 45 років може повторитися з тим самим нульовим ефектом: сплатити штраф простіше, ніж наймати працівника передпенсійного віку.

Досвід країн, які успішно пройшли реформу пенсійної системи, показує, що тільки пільгове оподаткування заробітної плати для працівників, старших за 45 років, впливає на зацікавленість бізнесу винаймати їх на роботу.

«НАШ КРАЙ» закликає Уряд в терміновому порядку розробити зміни до законодавства щодо впровадження пільгового оподаткування заробітної плати для працівників понад 45 років.

Партія пропонує уряду терміново внести зміни до пенсійного законодавства: 1) працівникам підприємств категорії старше 45 років держава гарантує виплату лікарняного за рахунок державного бюджету у розмірі 50%; 2) також для працівників цієї категорії встановлюється пільгове оподаткування доходів фізичних осіб у розмірі 10% (загальна ставка оподаткування 18%) та знижений ЄСВ; 3) для поліпшення ситуації замість вигаданих 4% повернути норму про пільгові пенсії для працівників певних категорій (насамперед, на виробництві з підвищеним ризиком та складними умовами праці).

«НАШ КРАЙ» вважає, що такі зміни зможуть вирівняти ситуацію у суспільстві та зняти напругу навколо так званого реформування пенсійного законодавства. Зміни в оподаткуванні та повернення пільгових пенсій захистять більшість українців, які у найближчі 10-15 років вийдуть на пенсію.

Теги: ,