Українці можуть залишитися без світла та тепла взимку, – «НАШ КРАЙ» вимагає від уряду не допустити віялових відключень електроенергії

Сьогодні існує реальна загроза, що взимку відбудеться відключення електроенергії та тепла.

Теплогенеруючі та енергогенеруючі компанії, як державні так і приватні, вступають до опалювального сезону із наднизькими запасами вугілля. До цього призвела безвідповідальна політика уряду в енергетичному секторі та потакання інтересам олігархів.

Так, станом на 23 жовтня на складах ТЕС знаходиться лише 1,1 млн. тон вугілля, що на 30% менше від показника минулого року. І цей показник вже нижчий, ніж у 2014 році, коли відбулися віяльні відключення електроенергії внаслідок нестачі вугілля.

Ситуацію ускладнює те, що вугілля з Донбасу досі недоступне, а імпорт так і не вирішив проблему. Найгірша ситуація у компанії ДТЕК, де з норми в 706 тис. т у наявності лише 200 тис. т. На державній «Центренерго» лише 119 тис. т із необхідних 166 тис. т.

Уряд звітував, що в газосховищах станом на 23 вересня накопичено безпрецедентно багато газу – 16 млрд. кубометрів, що на 15% більше, ніж минулого року. Але у цих доповідях він замовчав про ситуацію із твердим паливом. Але ж більшість ТЕК та ТЕЦ використовують антрацит або вугілля газової групи. Це базові тепло- та електрогенеруючі компанії: «Центренерго», «Східенерго», «Західенерго», «Дніпроенерго», «Донбасенерго».

Критична ситуація посилюється через два чинники: нестача вугілля (все вугілля на неконтрольованих територіях Донбасу) та брак коштів на придбання вугілля в енергогенеруючих компаніях на опалювальний сезон. Також «Енергоринок» має заборгованість перед енергогенеруючими компаніями понад 10 млрд. грн.

Саме для погашення частини боргу уряд ініціює виділення кредиту ДП «Енергоринок» в «Ощадбанку» в 2 млрд. грн. для погашення частини боргів. А енергогенеруючі компанії за рахунок пропорційного погашення боргів зможуть закупити приблизно 900 тис. тон вугілля для подальшої безперебійної роботи.

Але, згідно з даними Міненерго, добова норма тільки для всіх енергостанцій ДТЕК – 60 тис. тон вугілля. Отже, коштів вистачить лише на 15 діб! Також на один місяць безперебійної роботи потрібно 4 млрд. грн. кредитних грошей.

Це схоже на шантаж, адже енергогенеруючі компанії брали авансові платежі за електрику і тепло ще раніше та продовжують накопичувати борги. Тільки ДТЕК має заборгованість перед ДП «Енергоринок» у розмірі 12 млрд. грн. Разом із тим, держпідприємство «Енергоринок» заборгувало приватній компанії ДТЕК близько 7 млрд. грн. Окрім цього, представники енергогенеруючих компаній у жовтні звернулись до уряду з проханням відстрочити виплату кредитів за опалювальний сезон 2015-2016 років.

Якщо уряд не знайде вихід із цієї ситуації, на країну чекають постійні віяльні відключення електрики та значні перебої із постачанням тепла. Варіантів виходу лише два: або значно підвищувати тариф на тепло і на електрику, або постійно збільшувати борги енергопостачальників за рахунок кредитів із державного бюджету.

Партія «Наш край» закликає уряд негайно ліквідувати надзвичайну ситуацію, яка склалася в енергетичній галузі. Ми вимагаємо розробити план заходів для забезпечення ТЕК необхідними запасами твердого палива. Досить двічі обкрадати українців — непомірними тарифами та кредитами із державного бюджету!

Ми вимагаємо не допустити віяльні відключення електрики під час опалювального сезону!

Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик та міністр фінансів Данілюк сьогодні працюють в інтересах не українців, а олігархів, забезпечуючи їм жирування за рахунок державних кредитів та завищених тарифів. “Енергетичні”міністри, які обслуговують інтереси олігархів, мають піти у відставку!

Теги: